R7 265 DX12 düşük FPS

Ainnt

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartım R7 265. Horizon Zero Dawn ve Metro Exodus ile şansımı denedim. Kaldırmayacağını biliyorum. Ama 15-20 FPS ile bile bitirdiğim oyunlar oldu. Bunu da öyle oynamak istedim. CPU, GPU ve RAM kullanımları yüzde yüz olmamasına rağmen oyun çok takılıyor. Her takılması en aşağı 2-3 saniye sürüyor. Oynamanın herhangi bir yolu yok mu?

İnternette videolara bakıyorum. R7 240 DDR3 128 Bit ve DX12 gösteriyor. Rahat oynatıyor. Ama R7 265 GDDR5 256 Bit ve DX11.2. oynayamıyorum.

Düşük bir model nasıl DX12 olur da üst modeli DX11.2 olur?

Ekleme: Moderatörler başlığı düşük fps olarak değiştirmiş ama benim sorunum düşük fps değil takılma sorunları. Lütfen başlığı kafanıza göre değiştirmeyin.

Son düzenleme:
Eskiden R9 270 kullanırken bende benzer sorunlar yaşamıştım. Radeon Mod programını indirdim.
UMD sekmesi altından MAIN3D DEF seçeneğini 1, MAIN3D ayarlarını 0x3100 yaptım biraz düzeldi.
İşlemcin ne? Diğer oyunlarda da takılmalar var mı?

Düşük FPS'ye neden olan iki etken RAM ve GPU'dur. Takılmalar ise çoğunlukla CPU'ya bağlı olabiliyor. Oyunu açın, Kaynak izleyicisini açıp işlemci çekirdeklerinin uykuda olup olmadığına bakın.
Dostum başlığa bakma. Moderatörler değiştirmiş. Sorunum düşük fps değil. Yazımı tam oku belki anlarsın.
Dostum başlığa bakma. Moderatörler değiştirmiş. Sorunum düşük fps değil. Yazımı tam oku belki anlarsın.
Eskiden R9 270 kullanırken bende benzer sorunlar yaşamıştım. Radeon Mod programını indirdim.
UMD sekmesi altından MAIN3D DEF seçeneğini 1, MAIN3D ayarlarını 0x3100 yaptım biraz düzeldi.
İşlemcin ne? Diğer oyunlarda da takılmalar var mı?
İşlemcim i3 2120. Ac odyssey oynadım em son sıfır takılma ile.

İşlemcim i3 2120. Ac odyssey oynadım em son sıfır takılma ile.
Ben yazdığım mesajda sorununun RAM ve GPU'ya bağlı olmadığını belirtmek için yazdım. Yoksa senin yazdıklarını tamamıyla anladım 👍

İnternette videolara bakıyorum. R7 240 DDR3 128 Bit ve DX12 gösteriyor. Rahat oynatıyor. Ama R7 265 GDDR5 256 Bit ve DX11.2. oynayamıyorum.
R7 265'in DX12'li modeli de mevcut, 240'ın sayı olarak 265'den düşük olduğuna bakmayın. 240, 265'den daha yeni bir kart. Ayrıca DX sürüm farkı var.

Geri
Yukarı