R7 265 - i3 10100F sistemde CPU kullanımı %100 oluyor

Stucknela

Hectopat
Merhaba.

Bilgisayarda fomat sonrası olan bir durum işlemci hızım %100'den inmiyor hiç ve LoL falan oynarken pat diye kapanıyor. 3 veya 4. kapanma da da critical error hatası veriyor. XMP açmıştım bilgisayarımda acaba ondan mı yaptı BIOS ayarlarıyla alakalı olabilir mi?
  • i3 10100F.
  • MSI B560M-A Pro.
  • Crucial 8 GB 3200 MHz RAM.
  • R7 265.
Görev yöneticisinin görüntüsü şu şekilde:

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
En çok işlemci kullanan programın görüntüsünü atabilir misin?

Reis o değişiyor şu an Opera acık mesela bazen Opera %50- 60 oluyor bazen Görev Yöneticisi %50-60 oluyor yani programlar normalde stabil çalışan fazla işlemci kullanmayanlar programlar. En azından %100 kullanmazdı hiçbirisi. Format sonrası olusan bir durum yani önceden de aynı şekilde kullanıyordum bilgisayarı.

En çok işlemci kullanan programın görüntüsünü atabilir misin?

Ek olarak eskiden BIOS'ta RAM hızım 2666 MHz gösteriyordu bir şeyler yaptım 3200 oldu.

Reis o değişiyor şu an Opera acık mesela bazen Opera %50- 60 oluyor bazen Görev Yöneticisi %50-60 oluyor yani programlar normalde stabil çalışan fazla işlemci kullanmayanlar programlar. En azından %100 kullanmazdı hiçbirisi. Format sonrası olusan bir durum yani önceden de aynı şekilde kullanıyordum bilgisayarı.

Ek olarak eskiden BIOS'ta RAM hızım 2666 MHz gösteriyordu bir şeyler yaptım 3200 oldu.

XMP ayarını açmışsınızdır. Kaspersky veya Malwarebytes ile tarama yapabilir misiniz? Çok anormal bu kullanımlar.

XMP ayarını açmışsınızdır. Kaspersky veya Malwarebytes ile tarama yapabilir misiniz? Çok anormal bu kullanımlar.

Norton 360 vardı MSI programı otomatik yüklüyordu yeni kaldırdım. Bir oyunu durduk yere kapatıyordu acmıyordu falan. Virüs olacagını sanmıyorum daha yeni formatladım ve herhangi bir şey yüklemedim bilgisayara. 1 saat önce konuyu acarken bilgisayarı açtım ve %100 calısan işlemci değeri şu an görseldeki şekilde mesela. Bilgisayarı kapatıp açtım sadece.
Yine 4 GHz civarında gösteriyor hızı ama %100 değil.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    45,5 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    33 KB · Görüntüleme: 11
Norton 360 vardı MSI programı otomatik yüklüyordu yeni kaldırdım. Bir oyunu durduk yere kapatıyordu acmıyordu falan. Virüs olacagını sanmıyorum daha yeni formatladım ve herhangi bir şey yüklemedim bilgisayara. 1 saat önce konuyu acarken bilgisayarı açtım ve %100 calısan işlemci değeri şu an görseldeki şekilde mesela. Bilgisayarı kapatıp açtım sadece.
Yine 4 GHz civarında gösteriyor hızı ama %100 değil.

Görev Yöneticisi'nin fotoğrafı olmadan net konuşamayacağım. RAM kaynaklı bir sorunda olabilir.

Geri
Yukarı