R7 2700X RTX 2060 CS:GO düşük FPS

Criox_TT

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Ryzen 7 2700X RTX 2060 2 slotlu 16 GB RAM şeklinde bir sistemim var.
Yoğun olarak CS:GO oynamaktayım.
Nedense oyun içerisinde rekabetçide FPS'imin 150'lere düştüğü oluyor.
Düşük çözünürlükte ve bazı ayarları yüksek bazılarını düşükte oynuyorum ve yükü işlemciye bindirmesi gerekirken işlemci kullanımı %20, GPU kullanımı maksimum %40 oluyor. RAM kullanımı ise 7000 civarlarında dolaşıyor.
Bu değerler normal midir? FPS'im 150'lere düşüyor bu sistemle şaka gibi.
Bu arada FPS değerlerimi bir de Witcher'da test etmiştim FPS değeri normal GPU kullanımı ise %99'da idi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Ryzen 7 2700X RTX 2060 2 slotlu 16 GB RAM şeklinde bir sistemim var.
Yoğun olarak CS:GO oynamaktayım.
Nedense oyun içerisinde rekabetçide FPS'imin 150'lere düştüğü oluyor.
Düşük çözünürlükte ve bazı ayarları yüksek bazılarını düşükte oynuyorum ve yükü işlemciye bindirmesi gerekirken işlemci kullanımı %20, GPU kullanımı maksimum %40 oluyor. RAM kullanımı ise 7000 civarlarında dolaşıyor.
Bu değerler normal midir? FPS'im 150'lere düşüyor bu sistemle şaka gibi.
Bu arada FPS değerlerimi bir de Witcher'da test etmiştim FPS değeri normal GPU kullanımı ise %99'da idi.

Ben kendi sistemim ile 180 FPS alıyorum. Güç kaynağında olabilir ama bu kadar düşürmez gibi.

@Criox_TT Yüksek performans modunda mı kullanıyorsunuz, dengelide mi? Dengeliyse yüksek performansa almayı deneyin. Muadil örnek sayılmaz ama kardeşim LoL oynuyor, dengeli moddayken FPS dropları oluyormuş. O yüzden yüksek performansta kullanıyoruz.

@GodMode evet yüksek performansta kullanıyorum.Bu illetten kurtulmak için denemediği şey kalmadı :( . Düşük ayarlarda oynadığım için cpu kullanımının artması gerekiyor ama öyle %20 de kalıyor.Yüksek ayarlarda oynadığım zaman fps düşüşü yaşamıyorum gpu kullanımı artıyor fakat cpu kullanımında gram kıpırdama yok.Bir türlü çözüm bulamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şuradaki videodan anladığım kadarıyla Ryzen 2700X'in tüm çekirdekleri kullanılmıyor. Bu yüzden Ryzen 2600X ile aynı FPS'i veriyor. Çekirdek sayısı fazla olduğu için 2700X'in tek çekirdek performansı 2600X'e göre düşük diyebilir miyiz? Yani demek istediğim OC yapıp 4.2 GHz hızında denerseniz belki çözüm olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı