R7 2700X RTX 2070 sistem hararetli çalışıyor

kvanccc

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Ryzen 7 2700X işlemcim var sogutu olarak da üzerinde gelen Wraith Prism sogutucu mevcut.
Stabil çalışmada sorun yok da yük altında PUBG'de falan hararetli bir sekılde calısmakda ilk baslarda böyle bir sorunum yokdu.
İşlemci R7 2700X.
Ekran kartımda RTX 2070 Super.
Bu sorunu neden yapıyor olabılır?
Sogutucu uzerınde bulunan 1 tus var onu dusuk moda aldıgım halde boyle bır sorun yasıyorum. Bunun nedenı ne olabılır ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Havalar sıcakladı sistemin sıcak çalışması normal. Düşük moda alırsanız fanları daha da ısınır. Termal macun yenileyin işlemcinin imkan varsa. Kasayı temizleyin. Bir de dereceleri atın belki normal değerlerdir siz hep serin çalıştığı için sıcak olarak algılıyorsunuzdur.

Öncelikle merhaba.
Ryzen 7 2700X işlemcim var sogutu olarak da üzerinde gelen Wraith Prism sogutucu mevcut.
Stabil çalışmada sorun yok da yük altında PUBG'de falan hararetli bir sekılde calısmakda ilk baslarda böyle bir sorunum yokdu.
İşlemci R7 2700X.
Ekran kartımda RTX 2070 Super.
Bu sorunu neden yapıyor olabılır?
Sogutucu uzerınde bulunan 1 tus var onu dusuk moda aldıgım halde boyle bır sorun yasıyorum. Bunun nedenı ne olabılır ne yapmam lazım?

Termal macununuzu değiştirin. Standart macun türleri değil kaliteli bir macun alın. Linklerini bırakıyorum. Bütçenize göre birini alıp soğutucu bloğunuzla işlemci arasına ince bir katman olarak sıkıp soğutucunuzu sabitleyin. Ardından sistemi açın. Isı iletimi çok daha iyi olacağından ısı sıkıntınız olmaz.

Saygılarımla

Geri
Yukarı