R7 2700X RX 580 sisteme anakart önerisi

bymahmutx

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Reklamcı
Merhaba arkadaşlar.

Bu sisteme göre hangi anakartı seçmem gerekiyor? Yaptığım araştırmaya göre MSI'nin ASUS kadar iyi olmadığını gördüm. Kararsız kaldığım 2 nokta anakart ve ekran kartı. ASUS olacaksa hangi seri olması gerek? Yardımcı olursanız sevinirim.

AMD Ryzen 7 2700X Soket AM4 3.7GHz 20MB Önbellek 8 Çekirdek İşlemci
MSI X470 GAMING PRO AMD Socket AM4 DDR4 Ryzen USB3.1 Anakart
GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX DDR4 3200Mhz CL16 1.35V Dual Kit Ram
Gigabyte RX580 GAMING 8GB GDD5 256Bit AMD Radeon DX12 RGB Ekran Kartı
Samsung 970EVO 500GB 3400MB/2300MB/s M2 SSD Disk
Seagate 3.5″ 2TB 128MB ST2000DM005
Dark Base Pro 900 Masaüstü Siyah Bilgisayar Kasası
Corsair Hydro H115i
CORSAIR RMx SERİSİ 80PLUS GOLD 750W

İleriye dönük bir sistem olacağı için, ana parçaları yüksek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.

Bu sisteme göre hangi anakartı seçmem gerekiyor? Yaptığım araştırmaya göre MSI'nin ASUS kadar iyi olmadığını gördüm. Kararsız kaldığım 2 nokta anakart ve ekran kartı. ASUS olacaksa hangi seri olması gerek? Yardımcı olursanız sevinirim.

Corsair Hydro H115i

MSI da ASUS kadar , hatta bazı ürünlerinde daha iyi markadır, ikisinide gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

X470 yongalı bir anakart ile daha iyi overclock sonuçları alırsınız ancak overclock ile ilgilenmiyorum diyorsanız (tavsiyem kesinlikle yapın yazık olur o işlemciye) ucuz B450 yongalı bir anakartta alabilirsiniz.

Giriş seviyesi X470 için bu model düşünelebilir MSI X470 Gaming PLUS
Kaliteli B450 için : MSI B450 Tomahawk AMD B450 3466MHz DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı

MSI da ASUS kadar , hatta bazı ürünlerinde daha iyi markadır, ikisinide gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

X470 yongalı bir anakart ile daha iyi overclock sonuçları alırsınız ancak overclock ile ilgilenmiyorum diyorsanız (tavsiyem kesinlikle yapın yazık olur o işlemciye) ucuz B450 yongalı bir anakartta alabilirsiniz.

Giriş seviyesi X470 için bu model düşünelebilir MSI X470 Gaming PLUS
Kaliteli B450 için : MSI B450 Tomahawk AMD B450 3466MHz DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı

Bazı grup görüşlerini aldım. bana MSI nin çok arıza çıkardığını söyledi. ancak bana inandırıcı gelmedi. size göre MSI mi yoksa ASUS mu?

buna bağlı olarak ekran kartı öneriniz varmı.
owerlock a gelince yapacağımı zannetmiyorum. sistem Grafik ve Animasyon için olacak.

İki markada çok iyi. Fakat Asus'un teknik servisi tam anlamıyla vasat. Teknik servis olarak bakarsanız MSI daha iyi. Ama Asus'un ürünleri otomasyon sürecinden geçtiği için boardta hata oranı çok az. Eğer anakartı MSI yaptıysan, ekran kartınıda MSI yapmanı yeğlerim. Ekran kartı olarakta 1070ti'dan başlamanı tavsiye ederim. Hatta 1070'te olabilir. Çünkü 1070'in fiyatı 3200 liraya kadar geriledi. 1070ti ise Gaming modeli 3600 civarında. Asus biraz daha pahalı. Bulabiliyorsanız, bu fiyata ROG Strix OC edition bulabilirseniz alın derim.

Bazı grup görüşlerini aldım. bana MSI nin çok arıza çıkardığını söyledi. ancak bana inandırıcı gelmedi. size göre MSI mi yoksa ASUS mu?

buna bağlı olarak ekran kartı öneriniz varmı.
owerlock a gelince yapacağımı zannetmiyorum. sistem Grafik ve Animasyon için olacak.

Teknolojik aletlerlerde maalesef en büyük problem şans faktörü oluyor, kendim senelerdir MSI anakart ve ekran kartı kullanırım en ufak bir problem yaşamadım. Asus en üst seviye modellerde bir tık daha önde bana sorarsanız ama orta seviye sistemler için MSI'ı kesinlikle tavsiye ederim.

Ryzen 2700x'e eğer overclock düşünmüyorsanız Ryzen 5 2600 alın bütçe olarak size ekran kartı konusunda daha fazla seçenek sunar.

Ekran kartı olarak 1070 TI ya da bütçeye göre RX 580 düşünülebilir, Asus Strix veya MSI Gaming X serisi bir kart tavsiye ederim bu modeller için.

Teknolojik aletlerlerde maalesef en büyük problem şans faktörü oluyor, kendim senelerdir MSI anakart ve ekran kartı kullanırım en ufak bir problem yaşamadım. Asus en üst seviye modellerde bir tık daha önde bana sorarsanız ama orta seviye sistemler için MSI'ı kesinlikle tavsiye ederim.

Ryzen 2700x'e eğer overclock düşünmüyorsanız Ryzen 5 2600 alın bütçe olarak size ekran kartı konusunda daha fazla seçenek sunar.

Ekran kartı olarak 1070 TI ya da bütçeye göre RX 580 düşünülebilir, Asus Strix veya MSI Gaming X serisi bir kart tavsiye ederim bu modeller için.

valla bende MSI taraftarıyım. 5 yıldır. intel i7 4770 kullanıyorum. gigabyte H81M anakart. ama bu sefer sistemi değiştirme taraftarıyım. intel yerine amd. asus yerine msi. ryzen 2700x te kararlıyım. msi için anakart öneriniz olursa sevinirim. sonlandırmak istiyorum.

Merhaba arkadaşlar.

Corsair Hydro H115i

Ekran kartınızı yükseltmenizi öneririm. Kasayı bence değiştirin.
Orta seviye için B450 Tomahawk öneririm.

valla bende MSI taraftarıyım. 5 yıldır. intel i7 4770 kullanıyorum. gigabyte H81M anakart. ama bu sefer sistemi değiştirme taraftarıyım. intel yerine amd. asus yerine msi. ryzen 2700x te kararlıyım. msi için anakart öneriniz olursa sevinirim. sonlandırmak istiyorum.

Intel yerine AMD tercihinizi anlarım render için kullanıcaksanız zannedersem bilgisayarı, o yüzden doğru seçim olmuş.

Overclock düşünmüyorsanız madem, ki ileride yapsanızda bu anakartla hiçbir problem yaşamazsanız. Daha önce önerdiğim MSI B450 Tomahawk modelini alın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı