R7 2700X sistemde %100 disk kullanımı

EgemenFBtr

Hectopat
Normalde böyle şeyler pek yaşamam. Fakat ilginç şekilde bir süredir bu sorunu yaşıyorum. oYun oynarken veya masaüstündeyken arkadan film izlerken fark etmiyor. sürekli bilgisayar donuyor, takılıyor. Bazen bütün işlemler çöküyor, fakat Alt Tab yapabiliyorum orada burada dolaşabiliyorum. Sadece 1-2 gündür bilgisayarın açılması dakikalar sürüyor. Görev yöneticisine baktığımda bilgisayarımın diski neredeyse her zaman %100 kullanılıyor. Bazen %30'a iniyor ama genel olarak %100'e çok yakın bilgisayarım kötü değil. Hatta çok iyi Ryzen 7 2700X işlemci GTX 1660 Super ekran kartı 500 GB SSD (hard diskim yok) 16 GB RAM gibi sistem özelliklerim var. Yani rahatlıkla bilgisayarımı kullanabiliyordum fakat şu an bir menünün açılmasından ağır programlara yani oyunlar gibi giriş şeylere yaparken crash sorunlarıyla karşılaşıyorum. Birkaç arkadaşımın da yaşamış olduğu bir sorunmuş bu fakat onların yaşadığı bilgisayarları ya eskileri ya da kötü olanları yardıma ihtiyacım var.

Güncel windows 10 2004 sürümünü kullanın. Bu disk %100 durumunu çok yaşadım, 1903 sürümünde bile böyle bir durum yok yani. %100 diski kullanan işlemi bulup SS atar mısın?

ssd yi bir yıl önce aldığımdan beri onun hakkında bildiğim tek şey 500 gb olduğu nerden bakabilirim
CrystalDiskInfo adlı programı indir yazar zaten.
3.PNG

Güncel windows 10 2004 sürümünü kullanın. Bu disk %100 durumunu çok yaşadım, 1903 sürümünde bile böyle bir durum yok yani. %100 diski kullanan işlemi bulup SS atar mısın?
şuan gene düşük seyrediyor ama bilgisayarı kapatıp açması çok uzun sürüyor gene az önce farklı bir şeyler deneyip res attım 15 dk gibi birşey ama şuan %10 a kadar düştü gene işlemler gaye tyavaş
şuan disk kullanımı %30 larda seyrediyor ss direk burad ikisinin de
disk100ii.PNG

şuan tekrar %100

Dosya Ekleri

• fadsfsdfsfsad.PNG
    fadsfsdfsfsad.PNG
    66,1 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
şuan gene düşük seyrediyor ama bilgisayarı kapatıp açması çok uzun sürüyor gene az önce farklı bir şeyler deneyip res attım 15 dk gibi birşey ama şuan %10 a kadar düştü gene işlemler gaye tyavaş
şuan disk kullanımı %30 larda seyrediyor ss direk burad ikisinin de
Eki Görüntüle 655299

şuan tekrar %100
CMD.exe'yi yönetici açıp ardından komut satırına şunu yapıştır : "chkdsk c:" bilgisayar açık olduğu için disk kitlenemeyecek bu yüznden evet veya hayır diyecek veya yes veya no, türkçe ise E, ingilizce ise Y basıp enter demen lazım. Bilgisayarı yeniden başlat ve disk taramasının bitmesini bekle. Sorun çözülmez ise şu komutu girip tekrar yeniden başlatıp tekrar sistemin diski taramasını bekle
chkdsk c: /f

The type of the file system is NTFS. gibi bir uyarı vermeye devam ediyor ve bugün bilgisayar çok daha beter sürekli donuyor kalıyor avast vardı hekes sil dedi sildim biraz daha iyi ama düzeldi dfenemez
gösterdiğiniz şeyi tam düzelttim şuan disk % si ağır bir iş yaparken bir çıkıp tekrar iniyor kitlenmiyor sağolun şuan düzeldi gibi görünüyor :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı