R7 2700X ve GTX 1080 sistem nasıldır?

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamün aleyküm arkadaşlar. Bir abiden sistem satın alacağım bu parçalar uygun mudur? Kullanım amacım 2K - 4K oyun ve render işlemleri.

CPU: Ryzen 2700X ( sıvı soğutmalı)
RAM: 32 GB DDR4 3200MHz.
Anakart: X470 GAMING M7AC MSI.
PSU: HX1200 PSU.
GPU: GTX 1080 hawk sıvı soğutmalı.
SSD: 512 GB M.2 Samsung Evo.
Fan: Aer RGB140.

Dosya Ekleri

• a.jpg
    a.jpg
    183,3 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Günümüz oyunları için GTX 1080 2K giriş-orta, 1080P ultra kartı. Muhtemelen aldığın paraya değmiyecektir. Kaç liraya satın alacaksın?

Günümüz oyunları için GTX 1080 2K giriş-orta, 1080P Ultra kartı. Muhtemelen aldığın paraya değmiyecektir. Kaç liraya satın alacaksın?

8000TL civarında.

Ama asıl kullanım amacım render ve yayın için olacak.
Günümüz oyunları için GTX 1080 2K giriş-orta, 1080P Ultra kartı. Muhtemelen aldığın paraya değmiyecektir. Kaç liraya satın alacaksın?

8000TL civarında.

Ama asıl kullanım amacım render ve yayın için olacak.

8000 TL'ye alınabilir ama ekran kartını ilerde satmaya çalışsan kim alcakta 1080'e custom soğutma kuracak? 2700X tekli çekirdeği günümüz için düşük. Diğer parçalar fiyata göre çok iyi ama ben tam emin olamadım.

Yayın render ve sadece belirli oyunlar için kullanacağım için ekran kartını satmak yerine ucuz bulursam ileride 1 veya 2 tane daha 1080 alip SLI yapmayı düşünüyorum oynadığım oyunlar SLI desteği var ama genellikle render için düşünüyorum. İşlemciyi satip 3600X veya daha yüksek işlemciye geçebilirim.

Oynadığım oyunlar. Crysis serisi ve Crysis için yaptığım modlar. Genel olarak bunun için kullanıyorum bilgisayarı.

RTX 3070 3080 alsam daha iyi olabilir fakat o kadar bütçem yok şu an bir kart için ancak ucuza bulursam 1-2 tane daha 1080 alip takabilirim. Anakartın 3 tane slotu varmış SLI destekli sanırım X16 hızında.

4K ( SLI Yaparsam bazen 8K olarak kullanacağım işlemci çok sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum )

Sistem çok güzel gözüküyor ileride Ryzen 5000 serisine upgrade edilebilir ve ekran kartıda yükseltilebilir önü açık güzel soğutmalı bir sistem.

Anladım hocam bir şey soracağım bunların içerisindeki sıvı sisteme aksa bir zarar verir mi? Durduk yere akar mı? Ve sökmek istesem bu sistemi ekran kartının fanı yok galiba bunun için tasarlanmış kaç paraya satılır bu borular su koyulan sistem satmak istemiyorum açıkcası fakat bir arkadaş gözümü korkuttu sisteme akarsa anakartına gelirse yanabilir vs dedi.

Bence bütçe biraz daha zorlanıp 3060 ti ve 5600x'li bir sistem toplanabilir. Daha güncel ve performanslı bir kasa olacaktır diye düşünüyorum.

Anladım hocam bir şey soracağım bunların içerisindeki sıvı sisteme aksa bir zarar verir mi? Durduk yere akar mı? Ve sökmek istesem bu sistemi ekran kartının fanı yok galiba bunun için tasarlanmış kaç paraya satılır bu borular su koyulan sistem satmak istemiyorum açıkcası fakat bir arkadaş gözümü korkuttu sisteme akarsa anakartına gelirse yanabilir vs dedi.

Bu biraz daha profesyonel olan sıvı soğutma sistemlerinden, kasa sabit sarsılmaz ise sorun çıkma olasılığı çok düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı