R7 2700X ve R7 5800x3D uyumlu anakart önerisi

2700X PBO açık halde 130W çeken bir işlemci hocam. Elimdeki B450 Tomahawk güzel VRM soğutmasına rağmen yük altında video render alırken 93-97 derece VRM sıcaklığı görüyor. Üzerinde yeterli heatsink bile olmayan bir modelin çıkacağı sıcaklığı ve stabil olmayan performansı tahmin etmek zor. Stabil olarak 4GHz'de tutabilecegini sanmıyorum.

Sıvı soğutmaya ne dersin hocam? Sistemi aşırı zorlayıp stok fan ile o değerleri alırsınız anca. Sizi anlıyorum fakat pek önerebilecek bir şey yok gibi.

@Caner Uncu hocam birazdan yardımcı olur size.

B550 Aorus 3. Nesil ve sonrasını destekliyor hocam.

Sıvı soğutmaya ne dersin hocam? Sistemi aşırı zorlayıp stok fan ile o değerleri alırsınız anca. Sizi anlıyorum fakat pek önerebilecek bir şey yok gibi.

@Caner Uncu hocam birazdan yardımcı olur size.

Sıvı soğutma VRM sıcaklıklarını negatif etkiler hocam ben Scythe Mugen rev b kullanıyorum işlemci sıcaklığı 70'i geçmiyor sorun emin olun orada değil

Buna bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sitesinde işlemci desteği 3000 serisinden başlıyor gözüküyor.

Üsttekiyle aynı durum geçerli hocam. R7 2700X desteklemiyor.

B450 serisi anakart işini görecektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…