R7 2700X ve RTX 2070S CS:GO düşük FPS

PsycoMaster

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
Sistemim;
İşlemci R7 2700X.
Ekran kartı RTX 2070S Gaming X Trio.
RAM 8x2 (16 GB) t-Force Delta r 2666MHz CL16.
Anakart Gigabyte Aorus X370 GAMING 5.

Şimdilik CS:GO'dan başka oyun oynamıyorum bu oyun için özel 240 Hz ASUS XG248Q monitör aldım. Oyun 1080P'de yüksek ayarlarda çok düşük FPS veriyor. 100 ile 210 arasında geziyor- 100 FPS'lere kadar düşüyor bazen. Bu işlemci ve ekran kartı ile 240 üzeri almam gerekmez mi? Bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi? Gerekli tüm ayarlamaları yaptım oyun esnasında düşük ayarlarda da çok yüksek FPS görmedim. 240-320 arasında dolaşıyor (G-Sync kapalı oynuyorum). Bu yeterli bir FPS ama bu kart ve işlemci ile daha fazlasını alabileceğimi düşünüyorum. Yorumları size bırakıyorum. Ayarlarımın ekran görüntüsünü ekledim. Şimdiden teşekkürler.
2.PNG
3.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstad normalde 300 350 fps alıyorlar ben 150-250 arasında. Bu kadar fark olması ram ile ilgili mi emin değilim. Ama bu dediğini de en kısa zamanda yapacağım.
Ramlar dual channel olarak takılı XMP ile 2666 Mhz de stabil çalışıyor.
Msaa 8x olunca 2080ti bile zorlanıyor 2x e alın 8 de ise
Üstad normalde 300 350 fps alıyorlar ben 150-250 arasında. Bu kadar fark olması ram ile ilgili mi emin değilim. Ama bu dediğini de en kısa zamanda yapacağım.
Ramlar dual channel olarak takılı XMP ile 2666 Mhz de stabil çalışıyor.
Bu ara fps max unlimited yazdınız konsola değilmi?

Msaa 8x olunca 2080ti bile zorlanıyor 2x e alın 8 de ise

Bu ara fps max unlimited yazdınız konsola değilmi?
Evet hocam fps_max 0 veya fps_max 999 olarak denedim. Anlamadığım olay şu full ayarlar ile düşük ayarlarda fps değişmiyor birbirine çok yakın değerler alıyorum. Ekran kartı oyunu değil Cs Go ama hiç mi faydası yok ekran kartının. Çözemedim. Her yeri araştırıyorum denk gelmedi bir türlü.

Evet hocam fps_max 0 veya fps_max 999 olarak denedim. Anlamadığım olay şu full ayarlar ile düşük ayarlarda fps değişmiyor birbirine çok yakın değerler alıyorum. Ekran kartı oyunu değil Cs Go ama hiç mi faydası yok ekran kartının. Çözemedim. Her yeri araştırıyorum denk gelmedi bir türlü.
CSGO'ya işlemci oyunu demek yanlış olur, R5 1600AF (AMD RADEON HD 8350 çok kötü bir ekran kartı) ile denediğimde 40 50fps alıyordum, i3-4130 ile denediğimde'de aynı fps değerlerini alıyorum.

CS:GO'ya işlemci oyunu demek yanlış olur, R5 1600 AF (AMD Radeon HD 8350 çok kötü bir ekran kartı) ile denediğimde 40 50FPS alıyordum, i3-4130 ile denediğimde'de aynı FPS değerlerini alıyorum.

Zaten tamamen işlemci demiyoruz ki. İşlemcinin FPS değrinde diğer oyunlara göre daha onemli bir faktör olduğunu söylüyoruz. Yaptığın test mantıklı değil. Daha ortalama bir ekran kartıyla bu mantıkta bir test yaparsan farkı görürsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı