R7 2700X ve RX 5700XT sistemde Discord açınca Valorant çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

hsynnml

Hectopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Merhaba, öncelikle sistemim aşağıdaki şekildedir.

İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X 4.35GHz 20 MB cache soket am4.
Anakart: Gigabyte Aorus Elite RGB B450M 3200MHz DDR4.
Ekran kartı: MSI RX 5700X 8 GB Gaming X 256 Bit GDDR6.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB(2x8GB) DDR4 3200MHz.
HDD: WD Caviar Green 2TB SATA.
M.2 SSD: WD 240GB Green M.2 SATA.
M.2 SSD: Adata XPG 512 GB SX8200 PRO M.2 SATA.
Kasa: Dark N10 Pro 3x12cm, 5 adet LED fanlı ve fan kontrolcülü, cam yan panelli kasa.
PSU: Aerocool 750W 80+Gold sertifikalı Power Supply.

İşletim sistemim ve oyunlarım 512 GB'lık M.2 SSD'de kurulu. Gelelim sorunumuza. Valorant'ı kurup oynuyorum ful ayarlarda 27O FPS civarı alıyorum. Ancak Discord'u açtıktan sonra oyun sapıtıyor. DC açıkken oyuna girdiğimde önce birkaç el attıktan sonra çöküyor kitleniyor. Sonra kapatıp açıp DC kapalı şekilde girmeye çalışıyorum yine oyun çöküyor. Mesela birkaç saat kapalı kalıp açtığımda DC açmadan oynadığımda sıkıntı yok. Kaç defa testler yaptım donanımlarda hata yok, işletim sistemim ve Driver'larım da güncel. 10 bin lira verdim sistem topladım yeminle şu an delirme noktasındayım. Bir ara hata çıktığında pek ekrana müdahale edemesemde hatanın resmini çekmeyi başardım, bazen bu hata da çıkmıyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Discord üzerinden donanım hızladırma özelliğibi kapatıp dener misiniz?
Onuda denedim. Sonuç aynı.
Yardımcı olacaksa hata mesajı şu şekilde. Resim yüklenmiyor sanırım.
Hata mesajında şunlar yazıyor;
"
A critical eror has accurred and the process must be terminated.

Would you like to create a crash dump to aid the developers in troubleshooting this issue? Thismay take up to 5 minutes

NOT: The Process may appear unresponsive during this time."

Son düzenleme:
Biraz araştırma yaptım. Aynı sorunu oyuna yönetici izni vererek çözenler var. Bu yöntemi denediniz mi?
Bu şekilde de çalıştırdım. Değişen birşey yok.
Sorunu çözdüm, yani çözdüm saırım. Sıfırdan temiz format attım. İnternet bağlantılarını kesip tek tek anakart driverlarını yükledim. Her Driver yüklediğimde yeniden başlatıp en son ekran kartını yükledim. Yüklerken eski sürümü sil seçeneği var ona tıklarım eskisini silip yeniden başlattı yenisini yükledi. Sonra da gerekli programları yükledim. Valorant'ta 2 el attım DC açıkken kapanma donma çökme vs olmadı. Bakalım tekrar sorun olursa yeniden konu açıp belirteceğim.
Güncelleme, donanımsal bir probrlem olabileceğini düşünerek anakart üzerindeki 2 adet M.2 SSD'nin yerlerini dğeiştirdim ancak bu seferde eski yerindeyken görünen SSD yeni yerinde görünmemeye başladı ama işletim sisteminin yüklü olduğunda bir problem yok oyunda donma vs yapmadı. Bir müddet daha deneyimleyip paylaşıcam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı