R7 360 mı GTX750 Ti mı ?

iskintevfik

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar can alıcı bir soruyla karşınızdayım. Asus GTX750 Ti STRIX OC GDDR5 2GB 128Bit mi ? YoksaAsus AMD Radeon R7 360 2GB 128Bit mi ? Nedenini belirtirseniz çok sevinirim. Birde sormak istediğim bir şey daha var Sapphire nasıl bir ekran kartıdır ? Çok sempatik geliyor bana şahsen.

Bir çok yerde r7360 ın daha performanslı olduğunu ve ileriye dönük olduğunu söylüyorlar. Benchmark testlerine bakılınca da genel olarak durum aynı r7 den yana. Ve d12 desteği yok 750ti da. Ama halen kararsızım.

Haklısınız. Sanırım gtx750ti alıcağım. Fakat MSI Z97-G43 Intel Z97 3000MHz(OC) DDR3 LGA1150 ATX Anakart almayı düşünüyorum ucuz ve overclock imkanı var. Sizce buna nasıl bir işlemci almalıyım. Henüz belirli bir bütçem yok fakat çokda yukarı çıkamam bütçede. G3258 e düşük kaldığını söylüyolar. Yani geleceğe yatırım olarak.

Geleceğe yatırım yapmak için skylake almalısın ama O.C. yapmak için baya bütçe ayırman lazım, Gtx750ti'lı bir sisteme cidden hiç gereği yok yani işlemciye ve anakarta vereceğin parayla ekran kartı yükseltmek daha mantıklı..
İ5 4460 veya H81M-P33 veya İ5 6400 ve H110&B150 tipi anakart seç, H170 de olur ama bütçe daha da artar.

Oyun videosu çekeceksen youtube falan gtx tercih etmelisin çünkü shadow play ile çok kaliteli düşük boyutta fps düşmesi olmadan kayıt alabiliyor o yüzden bende kendime gtx 970 tercih ettim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı