R7 370 Ekran kartı 100 derece

ENOK

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartım R7 370 2 GB OC
PSU: Tauro 500 Watt
Ekran kartım masaüstünde 45 derecelerde ama herhangi bir oyuna girdigimde birkaç saniye içerisinde 100 derecelere çıkıyor.
Fanlar calişıyor, fanlarda calışmama gibi bir durum yok kontrol ettim. Sebebi nedir? Çozumu var midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunda bu sıcaklığa ulaşıyorsunuz ve ekran kartı için 100 derece çok ciddi bir durum çiplerini yakmaya kadar gidebilir fan temizliğine ve termal macun kontrolünü yaptınız mı?

Kasanın hava aışında sorun olabilir, ekran kartı tozlanmış olabilir, fanlara bir nesne değiyor olabilir. Bunları kontrol et ve MSI Afterburner'dan fan ayarlarını 100 yapıp bidaha dene oyunlardaki sıcaklığı.

Fanlarda sıkıntı yoksa ve termal macun bu zamana kadar hiç değişmediyse ekran kartı temizliği yapıp termal macunu kaliteli bir tanesiyle yenilemeniz sorunu çözebilir.

Kartım ASUS'un STRIX modeli
Termal macunu yeniledim ama bilgisayarcılardaki 10 liralık macunla yeniledim. Bu arada kasam Zalman Z9 Plus.

Sadece kaliteli macunla iş bitmiyor yani sürülen macun miktarı da çok önemli.

Benim önerim şu:
Arctic MX-4

Benim de bu konuda öyle pek bilgim yok fakat bu ürünün yorumları genel olarak olumlu diye örnek sundum. Diğer arkadaşlar daha iyi önerilerde bulunabilirler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı