Çözüldü R7 370 Metin 2 Bulanıklık Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fatih Kuloğlu

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Ticaret
Arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım;

- Asus b85 m-g anakart,
- i5 4460 işlemci,
- 8 gb kingston 1600 mhz ram,
- sapphire r7 370 4gb 256 bit ekran kartı,

Ekran kartını sisteme 1 ay kadar sonra ilave edebildim.

Sıkıntım anakarttan ekran bağlantısı yaptığımda aldığım netlik kadar ekran kartından netlik alamamam. Ekranım LG marka vga girişli 19 inc 1440x900 5 senelik lcd monitör. Full hd bir monitör almak planlarım arasında bulunmakla beraber, bir süre daha ötelemek zorundayım. Bilhassa Metin2 oynarken oyunda netlik kötü, pazarda gezerken yazılar bulanık ve okunması güç oluyor. Oyun dışında da yazılarda bulanıklık hafif olarak var. Acaba ekranımla alakalı bir durum mu ? Veya vga çevirici de mi bir sıkıntı olabilir ? Veya ekran kartında fark edemediğim bir sıkıntı mı mevcut ? Ayrıca Metin2'yi amd evolved gaming'i kapatmadan oynayamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?
Görüntü konusunda fikir vermesi için önceden çektiğim videoyu ekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Arkadaşlar teşekkür ederim, sorunum çözüldü. VGA dönüştürücüyü değiştirdim ve oyunda tavsiye edilen ayarları yaptım. Hem ekran görüntüm daha netleşti hem oyunda yazıların bulanıklığı düzeldi. Herkese iyi forumlar dilerim.
Hocam oyunun görüntü ayarları standart durumda mı? Oyuna giriş yapmadan önce launcher dolunca ayarlar bölümü var. Oraya girip frekans ayarlarını kontrol ettiniz mi? Öncelikle dönüştürücüyü değiştirin eğer kalitesiz bir dönüştürücü ise muhtemelen sıkıntı dönüştürücüdedir. Değiştirip denediğinizde sorun yine devam ediyorsa, ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyin eğer güncel ise bir önceki sürümü kurun, sonuç yine aynı olursa kartınızı sökün, sürücülerini kaldırın. Daha sonra monitör kablonuzu onboard (anakarttaki görüntü bağlantısı) bağlayıp, sürücülerini kurup oyuna giriş yapın. Sorunsuz açılırsa sıkıntı ekran kartındadır servise gönderin. Bir ihtimal monitör kablosunda da problem olabilir kontrol edin.

Hocam sorununuz şu şekilde galiba ayarları bozmuşsunuz oyunu açarken ayarlar girişinde bu oyun işlemci ve ekran kartına yani gpu ve cpu şeklinde bir seçenekler çıkar onu işlemci yaparsanız bu şekkilde kötü gözükür lütfen o ayarı degiştirin + bu tür oyunlarda patchlerin bozulma ihtimali yüksek oyunu silin ve tekrar kurun sorununuz çözülücektir.

Metin2 klasöründeki config.exe dosyasını açıp Grafik Ayarları ve IME modu kısmını resimdeki gibi yapın. İsterseniz Sis ayarını uzak yapabilirsiniz.
2016-03-13 10_21_01-Ayarlar.png

Arkadaşlar teşekkür ederim, sorunum çözüldü. VGA dönüştürücüyü değiştirdim ve oyunda tavsiye edilen ayarları yaptım. Hem ekran görüntüm daha netleşti hem oyunda yazıların bulanıklığı düzeldi. Herkese iyi forumlar dilerim.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı