R7 3700X için sıvı soğutma gerekli mi?

Şöyle deyim arkadaşlar O.C yapsam ne fark eder yapmasam ne fark eder gerek var miki. Oynıcam oyun belli. Knight Online he demeyin oyun için o işlemcıye değmez diye o oyunla kalmıcam. Diger oyunlarda oynarım. Anakartim ve ekran karti da.

Ekren karti (ASUS ROG STRIX RTX2060S-A8G-Gaming GeForce RTX 2060 Super 8 GB GDDR6 256Bit DX12 GAMING ekran kartı
Anakart da MSI MPG X570 GAMING Edge Wi-Fi AMD X570 soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX Gaming anakart

Bir de bunlara 750 pus yeterli olur mu darbogaz gibi sey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle deyim arkadaşlar O.C YAPSAM NE FARK EDER yapmasam ne fark eder gerek var miki. Oynıcam oyun belli. Knight Online he demeyin oyun için o işlemcıye değmez diye o oyunla kalmıcam. Diger oyunlarda oynarım. Anakartim ve ekran karti da

Ekren karti (ASUS ROG STRIX RTX2060S-A8G-Gaming GeForce RTX 2060 Super 8 GB GDDR6 256Bit DX12 GAMING Ekran Kartı
Anakart da MSI MPG X570 GAMING Edge Wi-Fi AMD X570 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX Gaming Anakart

Darboğaz olmaz. O.C yapmanız halinde işlemci durmadan sıcaklıktan dolayı yavaşlar ve odan daha çok ısınır :D

Şöyle deyim arkadaşlar O.C YAPSAM NE FARK EDER yapmasam ne fark eder gerek var miki. Oynıcam oyun belli. Knight Online he demeyin oyun için o işlemcıye değmez diye o oyunla kalmıcam. Diger oyunlarda oynarım. Anakartim ve ekran karti da

Ekren karti (ASUS ROG STRIX RTX2060S-A8G-Gaming GeForce RTX 2060 Super 8 GB GDDR6 256Bit DX12 GAMING Ekran Kartı
Anakart da MSI MPG X570 GAMING Edge Wi-Fi AMD X570 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX Gaming Anakart

Ekran kartı gereksiz pahalı. Bunun yerine biraz daha ekler 2070SUPER alırım ben olsam. Ayrıca 3700X+2060S alacağıma 3600X+2070S alırım. O anakartın VRM yapısı kötü, onun yerine ASUS X570 TUF Gaming Plus ya da Gigabyte X570 Aorus Elite bakmanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı