R7 3700X RTX 3070 sistem yayın sırasında ekran yırtılması oluyor

İnşallah en kısa sürede dönüş sağlarlar ve hemen iade edersin. Gamer's nexus 72 saatlik testte 3080 yaktı o PSU ile. Gigabyte, PSU alanındaki bu rezilliği ile iyice gözümden düştü.
1080P'de Ultra ayarlarda bile o sistem ile rekabetçi oyunların çoğunda rahat 240 FPS alabilmen lazım. LoL ve Valorant optimizasyon sorunları olan oyunlar. Bunlar dışındaki hangi oyunlarda kasma gibi sorunlar yaşıyorsun?

GTA V'de 60-80 FPS seviyesinde kalıyor. Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum.
İnşallah en kısa sürede dönüş sağlarlar ve hemen iade edersin. Gamer's nexus 72 saatlik testte 3080 yaktı o PSU ile. Gigabyte, PSU alanındaki bu rezilliği ile iyice gözümden düştü.
1080P'de Ultra ayarlarda bile o sistem ile rekabetçi oyunların çoğunda rahat 240 FPS alabilmen lazım. LoL ve Valorant optimizasyon sorunları olan oyunlar. Bunlar dışındaki hangi oyunlarda kasma gibi sorunlar yaşıyorsun?

Bir de şu var. Modeli okuduğumda değişim için uygun değil modelim ne yapabilirim?

GTA V'de 60-80 FPS seviyesinde kalıyor. Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum.

Bir de şu var. Modeli okuduğumda değişim için uygun değil modelim ne yapabilirim?
Gigabyte'a yazmana rağmen sonuç çıkmadıysa satmaya çalışabilirsin. Masrafının tamamını karşılamaz ama tüm sistemi riske atmaktan iyidir. Amazon'dan aldıysan iade etmeyi deneyebilirsin, diğer siteler ise iade alacaklarını düşünmüyorum.
GTA 5'te yüksek ayarlarda oynuyorsan fps normaldir. Optimizasyonu iyi olmayan bir oyun kendisi.

Gigabyte'a yazmana rağmen sonuç çıkmadıysa satmaya çalışabilirsin. Masrafının tamamını karşılamaz ama tüm sistemi riske atmaktan iyidir. Amazon'dan aldıysan iade etmeyi deneyebilirsin, diğer siteler ise iade alacaklarını düşünmüyorum.
GTA 5'te yüksek ayarlarda oynuyorsan FPS normaldir. Optimizasyonu iyi olmayan bir oyun kendisi.

Amazon üzerinden almış olsaydım keşke. Kesinlikle iade alırlardı. İtopya'dan alınma maalesef.
PSU için benim modelim sorunsuz yazıyor. Umarım sorun çıkarmaz. RTX 3060 Ti almaya karar verdim. LHR kilitsiz diye ekran kartımı satıp yenisini alıp 1080p için daha uygun hale getireceğim sistemimi.

Amazon üzerinden almış olsaydım keşke. Kesinlikle iade alırlardı. İtopya'dan alınma maalesef.
PSU için benim modelim sorunsuz yazıyor. Umarım sorun çıkarmaz. RTX 3060 Ti almaya karar verdim. LHR kilitsiz diye ekran kartımı satıp yenisini alıp 1080p için daha uygun hale getireceğim sistemimi.
Ekran kartını satıp yenisini alman pek bir şey değiştirmez. Performansı biraz da olsa arttırmak için yapabileceğin en mantıklı hareket işlemciyi Ryzen 5000 serisi bir modelle değiştirmek olabilir.

Ekran kartını satıp yenisini alman pek bir şey değiştirmez. Performansı biraz da olsa arttırmak için yapabileceğin en mantıklı hareket işlemciyi Ryzen 5000 serisi bir modelle değiştirmek olabilir.

5000 ₺ bandında 7 serisi. Alabileceğimi pek sanmıyorum.

5800X 4000 lira. 5000 liraya 5900X satılıyor. Hatta cuma gecesi indirimle 5800X 3600-3700e bile düşebiliyor. Ekran kartı değiştirmeni önermiyorum ama. Gereksiz yere değiştirmiş olursun.

Şu durumda Intel'e dönmek mantıklı mı?
i7 11700K ve Z590 anakart almayı düşünmeye başladım.

Şu durumda Intel'e dönmek mantıklı mı?
i7 11700K ve Z590 anakart almayı düşünmeye başladım.
Hayır. Ryzen 5000 serisi ile benzer performans alabilmek için iyi bir OC yapmak dolayısıyla iyi bir anakart ve soğutucuya sahip olmak gerekiyor. Sende soğutucu var ama kalan parçaların maliyeti 6000 lirayı buluyor. Elindeki anakart ve işlemciyi 3500 lira civarına satsan 2500 lira cebinden ödeme yapmak zorunda kalıyorsun. 3700X satıp 1700-1800 lira ekleyip 5800X alarak aynı performansı alabilirsin. Bir de güç kaynağı riski var. 11700K 250W güç çekebilen bir işlemci. 100-150W fazladan yük sistemi daha da riske sokacaktır. Intel'e geçmeyi düşünüyorsan 12. nesil işlemcileri 1-2 ay içinde çıkacak. Onları beklemek daha mantıklı olabilir.

Geri
Yukarı