R7 3700X Sisteme ekran kartı önerisi

Ekrem Tolga

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar,
ASUS ROG STRIX X570E-GAMING anakart,
Ryzen 7 3700X işlemci,
ASUS ROG Ryujin 240mm sıvı soğutma,
G-skıll 3600 MHz CL16 2*8 16 GB RAM,
Corsair RM850 80+ Gold 850W güç kaynağı.
Aerocool Airhawk Duo kasa,
ASUS 27" VG278QR 0, 5ms 165 HZ Full HD monitör;
Sistemimin bileşenleri bunlar elimde ASUS ROG STRIX 5700 XT ekran kartı vardı ancak anlatmak istemediğim bir sebepten (donanımsal değil) dolayı ekran kartı kullanılamaz hale geldi. Bütçe olarak 2080 Ti dahi alırım ancak ben sisteme ve monitöre tam uygun performansta çalışacak bir ekran kartı istiyorum. Muhtemelen alacağım ekran kartı da ROG serisi olacak ancak ben yine tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

5700 serisinden vazgecilmemeli malum fiyatı ve performansı çok güzel bir kart yok derseniz de, bu sisteme Windforce modeli ile Gigabyte RTX 2070 Super ekran kartı kaymak gibi olur naçizane fikrim budur.

5700 XT modelini 2019 Eylül'de almıştım ilk çıktığı zamanlar sonra kasamın havalandırması da çok iyi ancak 83-89 derecelerde kullandım ne yaptılarsa bu sıcaklığı düşüremediler onun için NVIDIA almayı düşünüyorum yoksa karttan memnundum.

Full HD için 2070S fazlasıyla yeterli olur. İsterseniz 2080S'de tercih edebilirsiniz ileriye dönük olur.

2080 olarak ne önerirsin ya da kendin hangi kartı takardın.
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Aynı kasayı kullanıyoruz.
Sistemimiz hemen hemen aynı.
Ekran kartım imzada ki.
Küçük bir örnek vereyim.
CoD Warzone sıcaklık değerim (5.saat) /
Full ayar / 150min FPS. Max 210 FPS.
Sıcaklık: 59-60 derece.
5700XT yazılım anlamında cinayet, umarım düzeltirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı