R7 3700X ve RTX 2080S için 850W PSU yeterli mi?

CRBL

Centipat
Yeni bir sistem topluyorum ancak bir sorum var. Sistem için MSI MPG X570 GAMING Plus modelini ve SilverStone 850W Gold S modelini aldım. Bu anakartta CPU pin girişi 8+4 şeklindeymiş. PSU'da ise 2x4+4 şeklinde. Bu PSU anakarta bağlanır mı? Bir sorun yaşatır mı? Ve nasıl bağlayabilirim? Aklıma 4+4 olanlardan birini birleştirip 8 pinliğe diğer 4+4'lerden birini de 4 lüğe takmak geliyor ama bu mümkün mü bilmiyorum. Kısaca sorum konuda bahsettiğim PSU bana sistemimdeki herhangi bir parçayı bağlamakta sorun çıkarır mı?

Tüm sistem özellikleri:
ViewSonic 32 inch monitör
3200 MHz G.Skill Ripjaws V RAM
MSI RTX2080 Super Gaming X Trio
MSI MPG X570 GAMING Plus Anakart
SilverStone 850W Gold Modüler PSU
XPG SX6000 PRO 2100/1200 mb/s 1 TB
AMD Ryzen 7 3700X İşlemci
Sharkoon TG5 kasa

Tüm parçalar alındı ancak hala PSU'yu iade etme şansım var. Çünkü henüz toplamadık sistemi. O yüzden sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlanır, güzel bir PSU almışsınız. Bir adet 4+4 pini 8 pin CPU girişi taktıktan sonra diğer 4+4 kabloyu ikiye böleceksiniz. Biraz itseniz çıkıyor zaten, birbirine geçmeli onlar. PSU’dan gelen kabloyu 4+4’e ayırınca 4 pinlerden birini anakart üzerindeki 4 pine takacaksınız. Çok gerekli değil o 4 pini doldurmanız ama madem PSU’nuz destekliyor takın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…