R7 4800H sistemde CPU ve GPU kullanımı çok az

theBBA

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
R7 4800H
Tüm oyunlarda geçerli bu ve genel bir performans düşüşü var bu yüzden olduğunu düşünüyorum. GTA V örnek olarak vereceğim diğer oyunlarda da böyle.

Hocam oyun içi Afterburner kullanarak ekran görüntüsü atar mısınız? Oradan en azından bir fikir birliğine varabiliriz. Bir de oyun ayarlarını da belirtirseniz iyi olur.

Hocam oyun içi Afterburner kullanarak ekran görüntüsü atar mısınız? Oradan en azından bir fikir birliğine varabiliriz. Bir de oyun ayarlarını da belirtirseniz iyi olur.

Hocam Afterburner kullanmıyorum ama NVIDIA var olur mu?

1674056936387.png

RAM'ler tek kanal mı? GTA V için MSAA 2X yapın.

Tek kanal. MSAA nedir?

Hocam Nvida aracılığıyla tam bilgilere erişemediğim için bir şey söyleyemiyorum lakin muhtemelen arkadaşın belirttiği gibi sorun tek kanal ramden kaynaklanıyordur.

Eki Görüntüle 1637023

Tek kanal. MSAA nedir?

Lakin CPU sürekli %0 kullanımda mı?

Eki Görüntüle 1637023

Tek kanal. MSAA nedir?

Grafiklerde MSAA kenar yumuşatma ayarını 2X yapın ekran kartı kullanımı artıracaktır. MSI Afterburner ile değerleri gönderin NVIDIA ile genellikle yanlış oluyor.

Hocam NVIDIA aracılığıyla tam bilgilere erişemediğim için bir şey söyleyemiyorum lakin muhtemelen arkadaşın belirttiği gibi sorun tek kanal RAM'den kaynaklanıyordur.

Lakin CPU sürekli %0 kullanımda mı?

Buyurun MSAA 2X yapmayı unuttum ve galiba şu an kullanımlar normale döndü ancak ben tatmin olmadım çünkü 60 FPS üstüne hiç çıkamıyorum FPS yine de az bunu grafikleri kısmadan nasıl arttırabilirim?

Dosya Ekleri

• 1674059439521.png
    1674059439521.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Dediğim gibi MSAA'yı 2X yapın ve harici monitör varsa onunla deneyin. Bunlar dışında tek kanal RAM'den kaynaklanıyor RAM'leri çift kanal yapın.

Geri
Yukarı