R7 5700X sistem nasıldır?

Hidden AI

Centipat
Bu linkteki sistem size göre nasıl? Herhangi bir uyumsuzluk olur mu?

• RAM: Yıllar sonra aynı RAM'den bir tane daha alıp 32 GB'ye tamamlamayı düşünüyorum. Bu yüzden 1x16 GB yaptım. İleride güncellemeyek olsam 2x8 yapardım tabii.
  • PSU: İçerisinde PSU dahil olan kasa alıyorum ve 750 watt olduğunu söylüyor. İleride parça değiştirdiğimde sorun yaratır mı?
  • Soğutma: Bu konuda hiçbir şey bilmiyorum. Ancak Cooler Master firmasının sırf ismini duyduğumdan bir de sıvı soğutma olduğundan onu alıyorum.
  • GPU: Bu konuda da önerilerinizi alabilirim ancak CPU-GPU dengesinin güzel olduğunu düşünüyorum.
  • SSD: Güzel bir Samsung SSD alıyorum 1 terabaytlık. Aslında 2TB almak isterdim ancak malum ekonomi nedeniyle 1 TB SSD + 1 TB HDD almaya karar verdim.

Anakart: İnanın bu konuda hiçbir fikrim yok.

Son düzenleme:
Bu linkteki sistem size göre nasıl? Herhangi bir uyumsuzluk olur mu?

• RAM: Yıllar sonra aynı RAM'den bir tane daha alıp 32 GB'ye tamamlamayı düşünüyorum. Bu yüzden 1x16 GB yaptım. İleride güncellemeyek olsam 2x8 yapardım tabii.
  • PSU: İçerisinde PSU dahil olan kasa alıyorum ve 750 watt olduğunu söylüyor. İleride parça değiştirdiğimde sorun yaratır mı?
  • Soğutma: Bu konuda hiçbir şey bilmiyorum. Ancak Cooler Master firmasının sırf ismini duyduğumdan bir de sıvı soğutma olduğundan onu alıyorum.
  • GPU: Bu konuda da önerilerinizi alabilirim ancak CPU-GPU dengesinin güzel olduğunu düşünüyorum.
  • SSD: Güzel bir Samsung SSD alıyorum 1 terabaytlık. Aslında 2TB almak isterdim ancak malum ekonomi nedeniyle 1 TB SSD + 1 TB HDD almaya karar verdim.

Anakart: İnanın bu konuda hiçbir fikrim yok.
Düzelteyim. Zaten Rami 32 GB seçmişsiniz. yıllar sonra bir tane daha alırsanız 48GB olur. Kasayı da vento seçin. Anakartı TUF yapmanız daha iyi olur sizin için.

MANTIS-6800 / AMD Ryzen 5 5600X / ASUS Radeon TUF RX 6800 GAMING OC 16GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Bu sistemi alıp yükseltmelerden
Ryzen 7 5800X3D
TUF LC 240 ARGB Sıvı soğutma
TUF B550M-E
Kingston 1TB M2
Ram sayısını 4
seçerseniz çok çok çok daha iyi bir sisteme sahip olursunuz.

1670271078676.png

Son düzenleme:
Teşekkürler ancak ürüne tıkladığım zaman 1x16 olduğu görünüyor. 32GB olduğunu nasıl anladınız yoksa ben mi yanlış gördüm. Gerçi bugün kafam baya dağınık.
1670271155502.png

Burada gördüm fakat bence bu sistemi almayın. Kafanızı toplayıp attığım sistemdeki yükseltmeleri yapıp alın bence :D

Hocam sadece oyun oynayacaksanız bu sistemde ki ekran kartını 3080 yapıp bakabilirsiniz. Ram ve SSD kısmında da değişiklik yapılabilir ya da PSU vs. değişebilir. 2K veya 4K'da oynatır diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı