R7 5700X sistemde boştayken monitörde boydan boya şeritlenme oluyor

Cinix

Kilopat
Daha fazla  
RAM
GSkill RipjawsV CL18 (2x16) 32GB
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 980 PRO M.2 1TB
Ekran kartı
MSI GeForce RTX 4060Ti VENTUS 3X 16G
Anakart
Asus PRIME B-550M-K
İşlemci
AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHz 36MB AM4
Arkadaşlar merhaba, öncelikle konu yeri yanlışsa kusuruma bakmayın, Windows 10 ile alakalı olabileceğini düşünerekten buraya açtım. Umarım da öyledir.
Sorunuma gelecek olursak video ile göstereyim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Masaüstünü yeni topladım geçen hafta içi, monitör de sıfır.
Ek olarak; şu an için PC'de sadece ETS 2 yüklü ve oyun içinde hiç böyle bir şeye denk gelmedim. Ya masaüstünde, ya tarayıcıda ya da boştayken denk geldi hep. Bir ilişkisi var mı ondan da emin değilim. Zamansızca oluyor.
Bu videoyu da şans eseri çektim. Aynı bölgede boydan boya bu şekilde şeritlenmeler oluyor. Korkum donanımsal olması ama umarım öyle değildir.
Ekran kartı sürücüsü son sürümdü, eski sürüme geçtim gene aynı. NVIDIA panelden düşey senk. Kapattım yine bir şey değişmedi.

Bence ekran kartı arızasını işaret ediyor ama kesin mi emin değilim. RAM testi yapar mısınız? Memtest86 ile Bozuk RAM Testi
Müsait olduğumda yapacağım. Ama ekran kartı arızasından dolayı olsa, teknik olarak yük altındayken daha çok yapması lazım sanki, oysa oyunda falan hiç olmadı. Hep masaüstünde,tarayıcıda ya da boştayken ve nadiren oluyor. Çok teferruatlı bir durum ya

Müsait olduğumda yapacağım. Ama ekran kartı arızasından dolayı olsa, teknik olarak yük altındayken daha çok yapması lazım sanki, oysa oyunda falan hiç olmadı. Hep masaüstünde,tarayıcıda ya da boştayken ve nadiren oluyor. Çok teferruatlı bir durum ya
Windows'u güvenli modda başlattığınızda da mı yapıyor?

Windows'u güvenli modda başlattığınızda da mı yapıyor?
Belli bir zamanı yokki, bilemiyorum. Oyun hariç normal kullanımda zaman zaman oluyor

Güncelleme: arkadaşlar monitörüm normalde 144Hz, görüntü seçeneklerinden 120Hz olarak ayarlayıp kaydettim. 2 gündür bir problem yok gibi. Sizce bununla alakalı olabilir mi? 16gb 4060Ti kullanıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı