R7 5800 laptop Elden Ring'de 88 derece oluyor

Docthirst

Kilopat
Daha fazla  
HP Omen 15 laptopa sahibim soğutucu olmadan oynuyorum CPU derecesi 87-88 dereceyi görüyor God of War'da bile bu kadar yüksek olduğunu görmedim. Ultra'ya da high fark etmiyor 60FPS sabit alamıyorum sürekli bir FPS düşüşü yaşanıyor. 40'lara iniyor birden sonra 50'ler bazen 60FPS'e geri dönüyor ama düşüş sık sık oluyor. Bu sisteme sahip olup aynı şeyleri yaşayan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fps düşüşü normal değil ama sıcaklık normal 90'ı geçmediği sürece sıkıntı olmaz.
Aynı işlemciyi kullanıyorum sıcaklık 80lerde olsa bile fps düşüşü görmüyorum.
Sıcaklıktan olup olmadığını anlamak istiyorsan AMD turbo boostu kapat öyle dene sıcaklık yaklaşık 20 derece düşer az bir performans kaybı olur aniden düşüş varmı gözlemleyebilirsin.

Bir tane laptopun ısınmadığını görebilsem şu dünya gözüyle...
Fanlarında toz birikmiş olabilir. FPS düşüşleri ısıdan kaynaklı olur. Güzel bir fan temizliği yaptıktan sonra sonucu görmek lazım. Laptopu ısınacak yerlerde kullanmamaya çalışın. Kullanırken de altına hava akışı sağlayabilmesi için yükseltecek bir şeyler koyun.

Laptoplara pek hakim değilim fakat durumda değişim olmazsa işlemciyi undervolt yapabilirsiniz. Öyle bir şey yapılabiliyorsa tabii. Dediğim gibi tam bilmiyorum donanım kısımlarını.

Fps düşüşü normal değil ama sıcaklık normal 90'ı geçmediği sürece sıkıntı olmaz.
Aynı işlemciyi kullanıyorum sıcaklık 80lerde olsa bile fps düşüşü görmüyorum.
Sıcaklıktan olup olmadığını anlamak istiyorsan AMD turbo boostu kapat öyle dene sıcaklık yaklaşık 20 derece düşer az bir performans kaybı olur aniden düşüş varmı gözlemleyebilirsin.
Son zamanlarda çok fazla olmaya başladı hocam aslında diğer oyunlarda da başladı.Soğutucuyla kullanırken pek bi sıkıntı yoktu ama soğutucuyu almadım yanıma şimdi de fazla ısınma yapıyor fps düşüyor hep.

Son zamanlarda çok fazla olmaya başladı hocam aslında diğer oyunlarda da başladı.Soğutucuyla kullanırken pek bi sıkıntı yoktu ama soğutucuyu almadım yanıma şimdi de fazla ısınma yapıyor fps düşüyor hep.
o zaman soğutucu gelene kadar amd boostu kapatmalısın. 80lerde geziyorsa kapattıktan sonra 60larda gezer sıcaklığın. Aşırı bir fps düşüşü olmuyor kendim bazı oyunlarda kapalı kullanıyorum.

O zaman soğutucu gelene kadar AMD Boost'u kapatmalısın. 80'lerde geziyorsa kapattıktan sonra 60'larda gezer sıcaklığın. Aşırı bir FPS düşüşü olmuyor kendim bazı oyunlarda kapalı kullanıyorum.

Hocam Boost'u kapatmıştım zaten laptopu aldığım gibi. İşlemci boşta bazen 60 dereceyi görüyor ki hiç böyle olmuyordu. Fan hafif çalışıyor 2 gündür başladı bu ne oldu anlamadım. Regedittekini de yapmıştım ama laptop birden ısınmaya başladı anlamadım bende.

Hocam Boost'u kapatmıştım zaten laptopu aldığım gibi. İşlemci boşta bazen 60 dereceyi görüyor ki hiç böyle olmuyordu. Fan hafif çalışıyor 2 gündür başladı bu ne oldu anlamadım. Regedittekini de yapmıştım ama laptop birden ısınmaya başladı anlamadım bende.
Boost kapalıyken sıcaklık olarak 87-88'e çıkıyorsa büyük sorun var bence.
Yerinde olsam servisine yollardım bekletmeden

Bende de Acer Nitro 5 var ve Elden Ring'te CPU derecesi 94'e kadar çıktı. Başka hiçbir oyunda bu kadar ısınmamıştı.RDR 2, Cyberpunk'ta bile bu kadar ısınmadı. Bence bu oyunda bir sıkıntı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı