R7 5800H laptopta Secure Boot aktif olmuyor

berke96

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS AMD Ryzen 7 5800H işlemcili bilgisayar aldım, Windows 11 kurulu geldi fakat BIOS'tan Secure Boot'u enabled (aktif) hale getiremiyorum. Secure Boot yazan yere girince Secure Boot'a tıklamıyor. Okul için yeni PC aldım, moralim bozuldu kaç gündür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ASUS AMD Ryzen 7 5800H işlemcili bilgisayar aldım, Windows 11 kurulu geldi fakat BIOS'tan Secure Boot'u enabled (aktif) hale getiremiyorum. Secure Boot yazan yere girince Secure Boot'a tıklamıyor. Okul için yeni PC aldım, moralim bozuldu kaç gündür.

Windows 11 mi yüklü geldi? OEM olarak yüklü gelen Windows 11 PC'ler daha satışa çıkmadı. Emin misiniz?

Windows 11 ile geldi ise cihazı aldığınız yer ile görüşün iade edin.

Bazı laptoplarda Secure Boot aktif etmek için BIOS şifresi belirlemek gerekiyor. Unutmayacağınız bir şifre belirleyin o zaman çok büyük ihtimalle Secure Boot aktif edebileceksiniz.

Önyüklü OS ile gelen cihazlarda zaten Secure Boot’un açık olması gerekir, aynı menüden BIOS’u sıfırlarsanız erişiminiz olur.

Geri
Yukarı