R7 5800X için anakart önerisi

Bütçe
Maksimum 4000 TL

arthurmorgan1899

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 7 5800x
Yakın zamanda işlemcimi değiştirmeye karar verdim ve R7 5800X sipariş verdim. Vatandaki arkadaş şu anki anakartıma uymayacağını ve anakart değişikliği gerekebileceğini söyledi. Şu anki anakartım "ASUS B450M Dragon" R7 5800X için ortalama 4000TL'yi aşmayacak şekilde anakart önerebilir misiniz? Ve sonradan alacağım o anakarttan sonra soğutucum yetersiz kalır mı? Ya da uzun / kısa vadede ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim? Cevaplarsanız sevinirim.

5800X anakartına uyuyor. BIOS güncellemen yeterli. Artık desteği olmayan bir sokete gidip anakart yatırımı yapmanı önermem. Uymuyor deme sebebi ise anakartın giriş seviyesi olması olabilir yani VRM'leri düşük, soğutmasız ama idare edecektir.

5800X alacağına 7600x al yeni soket yeni işlemci, bu arada anakart değiştirmene gerek yok. Anakartın 5800x işlemci ile çalışır.

5800X anakartına uyuyor. BIOS güncellemen yeterli. Artık desteği olmayan bir sokete gidip anakart yatırımı yapmanı önermem. Uymuyor deme sebebi ise anakartın giriş seviyesi olması olabilir yani VRM'leri düşük, soğutmasız ama idare edecektir.
Isınma sorunu yaşar mıyım kısa ya da uzun vadede?

Eğer herhangi bir ısınma problemiyle karşılaşırsam bu anakartı almam yardımcı olur mu? Gigabyte B550 Gaming X V2 AMD AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Geri
Yukarı