R7 5800X sistem kendi kendine restart atıyor

erhansansar12

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

5800X işlemci, 3070 ROG ekran kartı, X570-F anakart, G.Skill 3600 CL 14 16x2 32 GB RAM, ROG 850W PSU, 1+1 TB HDD, 970 EVO Plus 500 GB SSD.

Bu sisteme sahibim 1 senedir kullanuıyorum lakin 2 aydır bilgisayar kendini resetliyor. Oyunda iken veya boşta iken fark etmeksizin kimi zaman 15 20 dk kimi zaman 1-2 saat aralıgında kendini resetliyor ve tekrar acıldıktan sonra 10 dk sonra kesin olarak resetliyor. Ürünlerin garantileri mevcut QP Bilişim aracılıgı ile anakart arızalı dendi garantiye gönderildi sorun çözüldü dendi lakin hala aynı şekilde resetleniyor. Başına gelen varsa bilgilendirebilir mi beni?
(Tekrar QP Bilişim'e götüreceğim bilgisayarı lakin aracım olmadıgı için götürene kadar sizlere sorayım dedim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

5800X işlemci, 3070 ROG ekran kartı, X570-F anakart, G.Skill 3600 CL 14 16x2 32 GB RAM, ROG 850W PSU, 1+1 TB HDD, 970 EVO Plus 500 GB SSD.

Bu sisteme sahibim 1 senedir kullanuıyorum lakin 2 aydır bilgisayar kendini resetliyor. Oyunda iken veya boşta iken fark etmeksizin kimi zaman 15 20 dk kimi zaman 1-2 saat aralıgında kendini resetliyor ve tekrar acıldıktan sonra 10 dk sonra kesin olarak resetliyor. Ürünlerin garantileri mevcut QP Bilişim aracılıgı ile anakart arızalı dendi garantiye gönderildi sorun çözüldü dendi lakin hala aynı şekilde resetleniyor. Başına gelen varsa bilgilendirebilir mi beni?
(Tekrar QP Bilişim'e götüreceğim bilgisayarı lakin aracım olmadıgı için götürene kadar sizlere sorayım dedim.)
Resetlenirken mavi ekranda hata kodu veriyor mu? Yoksa güç kesintisi gibi birden gidiyor ve geliyor mu?

Mavi ekranda hata kodu veriyorsa yazılımsal olarak çözülebilir.

Güç birden giderek geri geliyorsa sorun fiziksel olabilir. Böyle bi durumda genelde PSU arızalı oluyor.

Resetlenirken mavi ekranda hata kodu veriyor mu? Yoksa güç kesintisi gibi birden gidiyor ve geliyor mu?

Mavi ekranda hata kodu veriyorsa yazılımsal olarak çözülebilir.

Güç birden giderek geri geliyorsa sorun fiziksel olabilir. Böyle bir durumda genelde PSU arızalı oluyor.

Vallahi hocam şöyle söyleyeyim, 10 kere resetliyorsa 1 gün içinde 8 tane si resetliyor klavye fare monitör dahil kapanıp açılıyor, kasa çalışıyor,

2 tane si de mavi ekran veriyor, Windows hatalı yüklenmiş olabilir diyor ama kaç kere temiz format atıldı, parçalar tek tek değişip denendi QP Bilişim tarafından, adamlar getirin bakalım diyor ama 3. götürüsum olacak.

Geri
Yukarı