R7 5800x3D için ekran kartı önerisi

Bütçe
30000 - 35000

PharmTech

Hectopat
Merhaba. Mevcut olan MSI AMD Radeon RX 5700 XT Gaming X ekran kartımı yükseltmek istiyorum.
  • Anakart: MSI MPG X570 Gaming Edge Wi-Fi
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 5800x3D
Mevcut işlemciyle darboğaz yaşamayacağım en üst ekran kartı nedir? Genellikle AAA oyunlarda 2K monitör ve 4K TV'de kullanılacak.
İkinci soru: A ekran kartıyla darboğaz yapmıyor tam uyum içinde diyelim. B ekran kartı daha üst düzey ve darboğaz yapıyor. Bu durumda b ekran kartı a ekran kartının performansında mı çalışır? Yoksa çok fazla donma ve FPS düşmesiyle a ekran kartından da daha kötü sonuç mu verir?

O bütçede RTX 4080.

İkinci soru: A ekran kartıyla darboğaz yapmıyor tam uyum içinde diyelim. B ekran kartı daha üst düzey ve darboğaz yapıyor. Bu durumda b ekran kartı a ekran kartının performansında mı çalışır?

Ekran kartı modelini bilmeden kesin olarak cevap veremem. A kartının performansında çalışabilir veya a kartından daha yüksek, b kartından daha az performans sunabilir. Boyle bir ihtimal de var.

Yoksa çok fazla donma ve FPS düşmesiyle a ekran kartından da daha kötü sonuç mu verir?

Yorum yapamayacağım.

Ekran kartım onerim bu bütçede RTX 4080 çok iyi olacaktır.

Peki bütceyi 50bine çıkarsam 4090 için aradaki fiyat farkına değer mi? Benim işlemcinin gücü yeter mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…