R7 5800x3D için soğutucu önerisi

Yankı Ocaklı

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1521526685
Arkadaşlar ben ne yaparsam yapayım şu işlemciyi soğutamadım. Benchmarkta 90 derecelere vuruyor. Oyunlarda da çok farklı olduğunu söyleyemiyorum.
Termal macunum:
Fanım:
Ben kesinlikle termalin yeterli olduğunu düşünüyorum fakat sanırım soğutucu yetmiyor. Yine de bir yanlışım varsa veya öneriniz varsa belirtin. İşin içinden çıkamadım.
Dip not: 3.4 base frekansta çalıştığında sorun çıkartmıyor. Otomatik overclocku açtığımda böyle oluyor.

Arkadaşlar ben ne yaparsam yapayım şu işlemciyi soğutamadım. Benchmarkta 90 derecelere vuruyor. Oyunlarda da çok farklı olduğunu söyleyemiyorum.
Termal macunum:
Fanım:
Ben kesinlikle termalin yeterli olduğunu düşünüyorum fakat sanırım soğutucu yetmiyor. Yine de bir yanlışım varsa veya öneriniz varsa belirtin. İşin içinden çıkamadım.
Dip not: 3.4 base frekansta çalıştığında sorun çıkartmıyor. Otomatik overclocku açtığımda böyle oluyor.
Soğutucu;

Soğutucu bütçesi fazlaysa ve biraz daha performanslı isteniyorsa;

Harikalar yaratan termal macun ve uzun ömürlü hem GPU hem CPU'da kullanıyorum;

Soğutucu;

Soğutucu bütçesi fazlaysa ve biraz daha performanslı isteniyorsa;

Harikalar yaratan termal macun ve uzun ömürlü hem GPU hem CPU'da kullanıyorum;

Parası problem değil yukte 70 derecede çalıştırabilir mi alttaki soğutucu

Evet o yetersiz. Hava soğutmadan gidecekseniz, Noctua tavsiye ederim.

Serin bir kasa da, ki Akasa da bayağı önemli, sessiz fan ayarında 5900X 80'i görmüyor ağır yükte.

Teşekkürler bakmaya çalışayım. 3D işlemciler daha fazla ısınıyor 70 kusurde tutabilir mi yükte.

O islemciyi o tarz bir hava sogutucuyla sogutamazsiniz. En azindan 240mm eli yuzu duzgun bir sivi sogutucu ya da Noctua veya Be Quiet tarzi kule tipi sogutucu lazim.

Teşekkürler. Noctua almaya çalışayım.

Parası problem değil yukte 70 derecede çalıştırabilir mi alttaki soğutucu
Sentetik testler hariç hiç bir sıkıntı çıkartmaz. Çalıştırır 70 derece ve altında. 7600x var ben de 5.5 GHz'de çalışan bir canavar ve oyunlarda 55i geçmiyor. 5800x3D'nin de 65i geçeceğini düşünmüyorum şayet kasanızın hava akışı iyiyse, kablolamanız iyiyse. Kötü hava akışı olan kasada ne takarsanız takın sıcaklık kaynaklı performansınız düşer.

Kasanız 360mm destekliyorsa eğer ve bütçe varsa;

Geri
Yukarı