R7 5800x3D PC kapandı ve açılmıyor

dwightp

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken kasadan çat diye ses geldi ve PC kapandı. Kasadan hafif plastik yanık kokusu geldi. PSU patlamış mıdır?
Ya da diğer bileşenlerde sıkıntı var mıdır?
Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Anakartım MSI B550.
İşlemci R7 5800x3D.
GPU RX 6600 XT.
Kasam Thermaltake Versa T25.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'nin kapanmasıyla birlikte direkt çat diye ses geldi ve açılmadı. Şalter veya elektrik kesintisi olmadı. Umarım sıkıntı sadece PSU dadır. Ekran kartı, anakart veya işlemci biraz üzer.

İşte eski anakarta 24 PIN'i takıp PSU'yu da prize takıp deneyeceğim çalışmazsa PSU arızalı mıdır anakart da sadece eski işlemcim takılı RAM falan da takmama gerek var mı sadece güç gidiyor mu test edeceğim.

Bu arada hiçbir ayarına çalışırken ellemedim.

Yani öyle bir ses gelse gelse PSU'dan gelir içiniz rahat olması için deneyebiliyorsanız deneyin fişe takın 24 pinliyi kontrol kalemi ile bir kontrol edin.

Yani öyle bir ses gelse gelse PSU'dan gelir içiniz rahat olması için deneyebiliyorsanız deneyin fişe takın 24 pinliyi kontrol kalemi ile bir kontrol edin.
En iyisi bir bilgisayarcıya yarın götüreyim psu takıp bi deneyelim. Yoksa kesin bir sonuca varılmayılcak.
Umarım diğer parçalarda problem yoktur.

En iyisi bir bilgisayarcıya yarın götüreyim PSU takıp bir deneyelim. Yoksa kesin bir sonuca varılmayılacak.
Umarım diğer parçalarda problem yoktur.

Daha iyi olur. Diğer parçalarda bir sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası.

Geri
Yukarı