R7 5800x3D RX 6800 XT Sisteme 7000 TL monitör önerisi

Bütçe
7000

kurmayoffuture

Hectopat
Makaleler
1
RX 6800 XT ve Ryzen 7 5800x3D sistemim var. Güzel bir monitör önerisi istiyorum. Şu anda ASUS VG24vqe kullanıyorum. Upgrade yapmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıda attığın işte 2K olan.

Pardon anlamamışım konuyu. 🫢
Şöyle diyeyim markasına yakışmayan bir monitör. Hani Rampage, Gamepower almamak için anca bu monitörü alırsın. Düşük bütçe 2K monitör. Sıf 2K olsun diye üretilmiş. Ergonomi özelliği koymayı unutmuşlar monitöre. Kitap gibi duruyor. Çoğu konuda eksik.

Pardon anlamamışım konuyu. 🫢
Şöyle diyeyim markasına yakışmayan bir monitör. Hani Rampage, Gamepower almamak için anca bu monitörü alırsın. Düşük bütçe 2K monitör. Sıf 2K olsun diye üretilmiş. Ergonomi özelliği koymayı unutmuşlar monitöre. Kitap gibi duruyor. Çoğu konuda eksi
Anladım hocam üste 2 3 K daha koyacağım mecburen adam gibi bişe almak için bu ay yemeden gezmeden kisayim 😂 teşekkürler.

Ne için kullanacaksın? Monitör önerisi isterken kullanım amacınızı belirtmelisiniz.
Oyun.

Belirttiğin fiyatta 2K monitör VIEWSONIC VX2705-2KP-MHD 27 QHD IPS 1ms 144Hz HDMI+DP FreeSync/Gsync GAMING/Tasarım LCD ekran - inventus sadece bu var. Bu da aman aman bir monitör değil.

Diğer türlü o bütçelerde 2K monitör yok. VA panellere hiç girmiyorum.

1080p 240Hz üstü isteniyorsa https://www.hepsiburada.com/msi-opt...cu-monitor-p-HBV00000U441U?magaza=Hepsiburada
Ghosting Ölü piksel backlight bleed herhangi bir sorun yaşatmayacak ve FPS oyunlarında üzmeyecek ama film ve AAA oyun oynarken de baydırmayacak. Bir monitör istiyorum. Dell mi almalıyım MSI mı yoksa viewsonic mi?

Son düzenleme:
Ghosting Ölü piksel backlight bleed herhangi bir sorun yaşatmayacak ve FPS oyunlarında üzmeyecek ama film ve AAA oyun oynarken de baydırmayacak. Bir monitör istiyorum. Dell mi almalıyım MSI mı yoksa ViewSonic mi?

Sorundan kastın nedir bilmiyorum fakat şans senin yanında değilse sorun çıkabilir. Bunu kestiremeyiz.
Ghosting VA panelde daha şiddetli olur. IPS'te olmaz. (ya da düşük olur, modele göre değişebilir.)
Ölü piksel şans meselesi. Yorum yapılmaz.
IPS Glow her IPS'te hemen hemen var. Az ve çok tartışılır.
FPS oyununda beklediğin performansı bilemeyiz. Sana bağlı.
Dizi/film sorun çıkartmaz. Hepsinde aynı.
AAA oyun grafikli oyundur. IPS panel gerekli doygunluğu hissettirir.

Bütün forumda herkes kusursuz monitör istiyor. Kısıtlı bütçede bu maalesef mümkün değil. Her üründe bir şey kesin var ve yok.
Taleplerine göre en iyi seçim MSI olur.
2K bakıyorsan Dell'in modeli seni üzmez.
ViewSonic zorda olmadıkça o modeli alınmamlı.

Geri
Yukarı