R7 5800x3D sisteme anakart önerisi

GosawK

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu şekilde bir sistem aldım:
  • AMD Ryzen 7 5800x3D.
  • ASUS TUF Gaming lc 120 120mm sıvı soğutucu.
  • ASUS TUF Gaming B450M-PRO Gaming 4400MHz.
  • ASUS ROG STRIX 3070 Ti Gaming OC 8 GB.
  • 16 GB RAM (3200 MHz) 8X2.
  • Kingston 1TB M.2 SSD.
  • ASUS TUF Gaming 750W 80+ Bronze Power Supply.

Bu sisteme bu anakart çok mu düşük veya saçma kalmış yani kafaya takılması gereken bir mevzu mu? Bu takılı olan anakartla tam performans alamaz mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşlar şu şekilde bir sistem aldım:
  • AMD Ryzen 7 5800x3D.
  • ASUS TUF Gaming lc 120 120mm sıvı soğutucu.
  • ASUS TUF Gaming B450M-PRO Gaming 4400MHz.
  • ASUS ROG STRIX 3070 Ti Gaming OC 8 GB.
  • 16 GB RAM (3200 MHz) 8X2.
  • Kingston 1TB M.2 SSD.
  • ASUS TUF Gaming 750W 80+ Bronze Power Supply.

Bu sisteme bu anakart çok mu düşük veya saçma kalmış yani kafaya takılması gereken bir mevzu mu? Bu takılı olan anakartla tam performans alamaz mıyım?
Kıl payı yeterli oluyor denebilir.
Screenshot_268.png

Kıl payı yeterli oluyor denebilir.
Eki Görüntüle 1562725
Yeterli oluyosa gerçekten sevindirir zaten 1 yıl sonrasına falan x570 gibi bir anakart takıp devam etmeyi düşünüyorum

Yeterli oluyosa gerçekten sevindirir zaten 1 yıl sonrasına falan x570 gibi bir anakart takıp devam etmeyi düşünüyorum
Benim derdim şundan kaynaklıydı anakartı değiştirebilecek bir zamanda değilim tek önemli olan alabileceğim performansı kısıtlama ihtimaliydi yoksa dediğim gibi 1 yıl sonra gibi değiştirmeyi düşünüyorum o zamana kadar performans da kısıtlama yapmazsa mük

Son düzenleme:

Benim derdim şundan kaynaklıydı anakartı değiştirebilecek bir zamanda değilim tek önemli olan alabileceğim performansı kısıtlama ihtimaliydi yoksa dediğim gibi 1 yıl sonra gibi değiştirmeyi düşünüyorum o zamana kadar performans da kısıtlama yapmazsa mük
Oyunlarda sıkıntı yapmaz ama tam yükte zorlanır.

Tam yük derken mesela ne yapmaya çalışırsam tam yük altına girme durumu söz konusu olur?
Genelde tam yük prime95 gibi testlerde oluyor gerçek hayat kullanım senaryolarında onu göremiyorsun belki render da kullanır o da şüpheli.

Genelde tam yük prime95 gibi testlerde oluyor gerçek hayat kullanım senaryolarında onu göremiyorsun belki render da kullanır o da şüpheli.
Ha o tarz şeylerde pek işim yok benim yapacağım şey oyun oynamak yani tüm güncel oyunlar işte (rdr2 gow spiderman elden ring uncharted vs vs)

Ha o tarz şeylerde pek işim yok benim yapacağım şey oyun oynamak yani tüm güncel oyunlar işte (rdr2 gow spiderman elden ring uncharted vs vs)
Onlar da kolay kolay bir şey olmaz işlemci oyunlarda genelde 100w gibi bir değer tüketiyor o da maksimum ulaşacağı değerin yanında cidden düşük bir rakam.

Geri
Yukarı