R7 7700x İçin Sıvı Soğutma Önerisi

• Konuyu başlatan esqob
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 2B
Kendi attığın görselde ön ve üst panel maximum 280 destekliyor yazıyor. 360'ı nereden gördün? Arctic2'in pompası değil radyatörü ve fanı kalın diğer sıvı soğutmalara göre. O yüzden çoğu kasaya sığmıyor.

Ön tarafında 3 fan desteği var neden 360mm takılmasın ben burada bir sorun göremiyorum.

Ön tarafında 3 fan desteği var neden 360mm takılmasın ben burada bir sorun göremiyorum.

Her fan desteği olan yere sıvı soğutma desteği olmuyor. Kaldı ki yukarıda yazdığım gibi Arctic radyatörü normal 25 Mm'lik radyatörlerden 13mm daha kalın yani 38mm. Hatta Artics 280 modelinin fanları bile daha kalın. Toplam radyatör + fan 66 mm. Normal bir sıvı soğutmada bu 50mm.

Senin bir sorun görüp görmemen önemli değil, kasanın üreticisi 360 mm destekliyor dememiş.

Tekrar ediyorum Arctic 240/280mm bile sığmayabilir (kalınlık olarak).

Kendi attığın görselde ön ve üst panel maximum 280 destekliyor yazıyor. 360'ı nereden gördün? Arctic2'in pompası değil radyatörü ve fanı kalın diğer sıvı soğutmalara göre. O yüzden çoğu kasaya sığmıyor.
Aslında doğru diyorsunuz; fakat değerleri iyi sadece kalınlık 38 mm neredeyse 4 cm ben kalın olmasında sorun yaşamam sadece PC de uzun saatler çalışıyorum ve ses sorunu maalesef belli bir zaman sonra işkenceye dönüşüyor.

Her fan desteği olan yere sıvı soğutma desteği olmuyor. Kaldı ki yukarıda yazdığım gibi Arctic radyatörü normal 25 Mm'lik radyatörlerden 13mm daha kalın yani 38mm. Hatta Artics 280 modelinin fanları bile daha kalın. Toplam radyatör + fan 66 mm. Normal bir sıvı soğutmada bu 50mm.

Senin bir sorun görüp görmemen önemli değil, kasanın üreticisi 360 mm destekliyor dememiş.

Tekrar ediyorum Arctic 240/280mm bile sığmayabilir (kalınlık olarak).

Birkaç kullanıcı yorumu buldum 360mm ön tarafa takılabiliyor.

Aslında doğru diyorsunuz; fakat değerleri iyi sadece kalınlık 38 mm neredeyse 4 cm ben kalın olmasında sorun yaşamam sadece PC de uzun saatler çalışıyorum ve ses sorunu maalesef belli bir zaman sonra işkenceye dönüşüyor.

Kalın olmasında bir sorun yok. Hatta iyi bir şey ama radyatör ve fan kalın olduğu için çoğu kasaya Arctic sıvı soğutma sığmıyor diyorum. Yani daha önce bu kasada bu sıvı soğutmayı kullanan birini bulup emin olman gerekiyor.
Eğer körlemesine alırsan ve kasana uymazsa Teknobiyotik iade felan almaz soğutucu elinde patlar. Bir de kasa değiştirmek zorunda kalırsın.
O yüzden riske girmeyip galahad 240 al diyorum.

Birkaç kullanıcı yorumu buldum 360mm ön tarafa takılabiliyor.

Arctic 360mm mi?

Kalın olmasında bir sorun yok. Hatta iyi bir şey ama radyatör ve fan kalın olduğu için çoğu kasaya Arctic sıvı soğutma sığmıyor diyorum. Yani daha önce bu kasada bu sıvı soğutmayı kullanan birini bulup emin olman gerekiyor.

Eğer körlemesine alırsan ve kasana uymazsa Teknobiyotik iade falan almaz soğutucu elinde patlar. Bir de kasa değiştirmek zorunda kalırsın.

O yüzden riske girmeyip galahad 240 al diyorum.

Arctic 360mm mi?

Arctic 360mm için demedim Corsair Hydro H150 360mm modelini takmış ki ben Arctic modelinin takılcağını iddia etmedim sadece 360mm sıvı soğutma takılabileceğini iddia ettim.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar fakat konuyu netleştirmek için ön paneldeki fanları iptal etmeyeceğim üstte kullanacağım. Sadece sessiz olması önemli benim için elbette ki performansı da iyi olsun yeterli.

Üstte de 280mm desteği var. Arkadaşın attığı Arctic 280 kaliteli ve sessiz lakin yukarıda bahsettiğim gibi normalden kalın olduğu için anakart soğutucu bloğuna ya da RAM'lere çarpabilir. RAM ve anakart modelin nedir?

Eğer risk alırım sorun olmaz diyorsan Arctic al. Risk almak istemiyorum sessiz ve işimi görecek bir şey istiyorum diyorsan Galahad 240 al.

Ben aynı işlemciyi arctic 240 ile kullanıyorum. Cidden kalın radyator. Kasam 280 desteklediği halde 240 arctic ucu ucuna tam sığdı. Ramlerim biraz yüksek olsa sığmayacaktı. O yüzden körleme almamak lazım.
Performansı gayet iyi ve son gaz bile çalıştırsan hiç ses gelmiyor. Çok memnnunum. Önerebilirim.

Geri
Yukarı