R7 7800x3D için Cooler Master ML240l V2 yeterli olur mu?

Bluecurses

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
RAM
2x16 GB 6000MHz
Ekran kartı
7900XTX
Anakart
msi x670-p wifi
İşlemci
7800x3d
7900 XTX ile bir sistem kuracağım. Onunla birlikte 7800x3D ya da 7700X bir işlemci alacağım. Mevcut soğutmam Cooler Master Liquid ML240l v2, kasam ise Xigmatek Astro en40933. Bunları kullanabilir miyim yoksa değiştirmem mi gerekir?

O soğutmanın sızdırdığını duymuştum.

Sıvı soğutma almışken 360 MM almanı tavsiye ederim. Hem performans hem sessizlik için. Ayrıca o kasanın içinde bu işlemci yanar alev alev. Kasayı değiştirmen yararına.

O soğutmanın sızdırdığını duymuştum.

Bunu anlamamın bir yolu var mıdır?

Sıvı soğutma almışken 360 mm almanı tavsiye ederim. Hem performans hem sessizlik için. Ayrıca o kasanın içinde bu işlemci yanar alev alev. Kasayı değiştirmen yararına.

Kasanın hava akışının iyi veya kötü olduğu yorumunu nasıl yapabilirim?
Soğutucuyu değiştireyim mi yani elimdeki? ML240L almayı planladığım değil mevcut elimdeki soğutucu.
Kasa öneriniz var mıdır?

Almamam gerek bir cezayı afiyet ile yedikten sonra yazıyorum, yani sızdırınca belli olur. Ekran kartınızın üstüne (nasıl bağladığınıza bağlı) su falan gelebilir sızdırırsa.

Kasanın hava akışının iyi veya kötü olduğu yorumunu nasıl yapabilirim?
Soğutucuyu değiştireyim mi yani elimdeki? ML240L almayı planladığım değil mevcut elimdeki soğutucu.
Kasa öneriniz var mıdır?
Piyasada çok tercih edilen video ve yorumlardan bütçeye göre yola çıkın. 5 binede kasa var binede var. Elinizdeki kasadan geçiş yaparsanız işlemci ve ekran kartında derece düşüşü hayli olacaktır. Bende sizin kasaya benzer xigmatekten corsaire geçtiğimde 5-6 dereceleri geçen farkı gözlemledim. O kasadan kurtulun. Sıvı soğutma elinizde mevcut ise onunla devam edin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı