R7 7800X3D ve RX 6800 XT sistem nasıldır?

Gencay90

Hectopat
Arkadaşlar, İtopya sitesinden şu sistemi almayı düşünüyorum. Tekli fanı arka fanla değiştireceğim. Ekran kartı olarak da 6800 XT ekran kartımı takacağım. Sonradan ekran kartını da yükseltmeyi düşünüyorum. Ne dersiniz, attığım parçalarda bir uyumsuzluk var mı? Ya da şu parça yerine, İtopya'dan şunu almalısın diyen var mı? (Çok yakın fiyat farkı olması kaydıyla.)

Ekran görüntüsü 2023-06-18 091403.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşiri pahali hocam.

Bunu alsaniz daha iyi. Sıvı soğutma da ekleyince 34.300 TL yapıyor. 10K cebinizde kalır. SSD'yi de 1 TB seçerseniz sistem 35K'ya gelir aşağı yukarı ayni performansi alirsiniz.

Aşiri pahali hocam.

Bunu alsaniz daha iyi. Sıvı soğutma da ekleyince 34.300 TL yapıyor. 10K cebinizde kalır. SSD'yi de 1 TB seçerseniz sistem 35K'ya gelir aşağı yukarı ayni performansi alirsiniz.
Şuan benim elimdeki sistem neredeyse gönderdiğiniz linktekine denk 🙂 Ddr5 sisteme geçeyim diyorum ileriye dönük olması için.

Şuan benim elimdeki sistem neredeyse gönderdiğiniz linktekine denk 🙂 Ddr5 sisteme geçeyim diyorum ileriye dönük olması için.
Bu tarz sitelerden tek tek toplanınca fiyat gereksiz pahalı oluyor. Montaj bilginiz varsa parçaları internetten sipariş edin. X çipsetli anakart almak gereksiz bence.

Bu tarz sitelerden tek tek toplanınca fiyat gereksiz pahalı oluyor. Montaj bilginiz varsa parçaları internetten sipariş edin. X çipsetli anakart almak gereksiz bence.
Montaj bilgim olsaydı gerçekten de çok ucuza sağdan soldan toplayabilirdim. X chipseti açıkçası 7000 serisi için daha stabil olduğunu söyledikleri için ekledim. Fiyat olarak da indirime girdiğini görünce kaçırmayayım dedim. Gerçi sonrasında msi pro x670-p wifi'yi görünce sepette değişiklik yaptım.

Montaj bilgim olsaydı gerçekten de çok ucuza sağdan soldan toplayabilirdim. X chipseti açıkçası 7000 serisi için daha stabil olduğunu söyledikleri için ekledim. Fiyat olarak da indirime girdiğini görünce kaçırmayayım dedim. Gerçi sonrasında msi pro x670-p wifi'yi görünce sepette değişiklik yaptım.
Dediğim gibi hocam B çipseti gayet yeterli artık hem Intel hem de AMD için. Sadece en iyisi, en yükseği olsun diyorsanız tercih edilebilir bana göre. Yanına bir RTX 4090 koyduğunuz durumlar gibi mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı