R9 270 Far Cry 4'de Düşük Çekirdek Hızında Çalışıyor

Heroman

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartım Far Cry 4'de 450Mhz çekirdek hızında çalışıyor fakat bir türlü arttıramadım.
Asus GPU Tweak'den overclock yaptım ama MSİ Afterburner ile oyun içinden değerlere bakınca 450Mhz'de çalıştığını görüyorum. Dün Total War Attila oynarken bir sıkıntı yoktu 1100Mhz'de çalışıyordu bu sorunu nasıl çözerim?

GPU Kullanımı %100 CPU Kullanımı %70 oluyor ortalama 30 FPS alıyorum. %100 GPU kullanımında yükselmesi gerekmez'mi?

Sürücülerini güncelle oyunlar orjinaldir umarım. %100 yükte turbu frekansda çalışması lazım oyun ayarlarından dikey senkronizasyon açık ise kapat.

Zaten CPU kullanımı ne kadar düşükse okadar iyidir. Çünkü kullanım oranının düşük olması işlemcinin zorlanmadığını gösterir. Ama GPU güçlü olsa bile tamamen kullanılması gerekir. Aksi durum da sıkıntılı bir durum vardır.

Sürücülerim güncel oyunlar orijinal dikey senkronizasyon kapalı sıcaklık ortalama 80 derece. Bilgisayarı açıp kapadığımda 950Mhz'de normal frekansında çalışmaya başladı 30 fps yerine 50 fps almaya başladım. Şimdilik sorun çözüldü fakat daha öncede başıma geldi bu olay.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı