R9 270 ile İ3 2120 Darboğaz Yapar mı?

ErhanAW

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar İ3 2120 3.3 Ghz - 8GB RAM'li bilgisayarıma R9 270 aldım. Darboğaz yapar mı? Gta 5 oynarken ekran kartı kullanımı en düşük 65-70, genel olarak ise 85-100 arası dolanırken işlemci sürekli 95-100'ler de oluyor. Ve çekirdek kullanımı ara sıra 40'a düşüyor saniyelik olarak. Takılmaya yol açan bu mudur? Yoksa 80 dereceye kadar çıkan işlemci sıcaklığı mı takılmaya neden oluyordur? Yarın değiştireceğim termal macunu. 4 senedir dokunmuyordum. Kafam da bu tip çok soru var, ayrıntılı şekilde yanıt verirseniz sevinirim Technopat Sosyal :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanızın içinde hava akışını güzelce sağlayın, termal macun ve soğutucu değişikliğine gidin. Stok soğutucu kullanmayın.

Termal macunu değiştirdim. Üzerinde eski kalan termal macunu pamuk yardımı ile temizledim. Sonra Cpu'nun tam ortasına bir damla sıktım. Ve soğutucu yardımı ile yaydım. Şuan Gta 5'de 61-64 derece arası. İyi mi? Stok soğutucu ile bu arada.

Fena değil, size önerim güzel bir CPU soğutucu alın. Hyper T4 tarzı. Öneri istekleriniz için yeni bir konu açıp bütçenizi belirtmeyi unutmayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı