R9 270 Knight Online %30 GPU Kullanımı Sorunu

elite68

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi oyunda gpu kullanımı maximum %30'a çıkıyor. Bunun sebebi ne olabilir ?
Oynadığım oyun : Knight Online. Ekran kartı : Amd Radeon R9 270 2GB 256 Bit İşlemci : Intel Core i5 4460 3.20Ghz Test ettiğim program : MSI Afterburner.
Not : Aynı şekilde arkadaşımda da ölçtük onda %97'sini kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun tek çekirdek odaklı çalışıyor. Tek çekirdekte 270'i besleyemiyor. Yada oyun ihtiyacı oldugu kadar GPU kullanıyor.
Aklıma gelenler bunlar. Çözünürlükle de alakası olabilir.
oyun ihtiyacı olduğu kadar GPU kullanıyor demişsinde kasıyor dostum nasıl olucak? bu iş için ince bi ayar gerekli gpu kullanımını arttırmak için benim görüşümce ama işte bilgili insan lazım bunun için örnek @Recep Baltaş : ))

oyun ihtiyacı olduğu kadar GPU kullanıyor demişsinde kasıyor dostum nasıl olucak? bu iş için ince bi ayar gerekli gpu kullanımını arttırmak için benim görüşümce ama işte bilgili insan lazım bunun için örnek @Recep Baltaş : ))
Sorun tek çekirdek performansıymış. Şimdi Intel'in tek çekirdek performansı iyidir. Ama 270'in isteklerini karşılamıyor. Yani ekran kartını tam olarak kullanamıyorsun.

diyelimki dediğin doğru peki arkadaşım nasıl oluyorda ekran kartı'nın %97-98 ini kullanabiliyor ?
GT710 çok güçsüz bir kart. Arkadaşının işlemciside bu kartı besleyebiliyor. Birde attığın resimde Çok kalabalık bir yerdesin. Buda işlemci kullanımını arttırır. Bende bir deneyeyim G3258 ve 280 ile. Evet testimi yaptım 1920x1080'de kalabalık alanda %92 CPU1 kullanımı ve %22 GPU kullanımı var. 25 FPS aldım. Crysis 3'de %99 GPU kullanımım var. Demek ki sorun tek çekirdek performansı ve oyunda.

Son düzenleme:
GT710 çok güçsüz bir kart. Arkadaşının işlemciside bu kartı besleyebiliyor. Birde attığın resimde Çok kalabalık bir yerdesin. Buda işlemci kullanımını arttırır. Bende bir deneyeyim G3258 ve 280 ile. Evet testimi yaptım 1920x1080'de kalabalık alanda %92 CPU1 kullanımı ve %22 GPU kullanımı var. 25 FPS aldım. Crysis 3'de %99 GPU kullanımım var. Demek ki sorun tek çekirdek performansı ve oyunda.
hmm anladım dostum birde benim eski sistemim intel core 2 quad q8300 2.5 Ghz işlemci HD 5570 2 gb 128 bit ekran kartı ondada kasıyodu oyun nasıl kasmadan oynayabilcez bu oyunu ?

hmm anladım dostum birde benim eski sistemim intel core 2 quad q8300 2.5 Ghz işlemci HD 5570 2 gb 128 bit ekran kartı ondada kasıyodu oyun nasıl kasmadan oynayabilcez bu oyunu ?
Bu oyun böyle sistemlere gelmez. Baba kuracaksın Xp, takacaksın E2140 işlemci, 1 GB DDR2 RAM, Birtane Ati X1550. İşte o zaman kasmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı