R9 270'li sistemde düşük FPS sorunu

a7qq

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle uzun yazdığımın farkındayım, bunun için özür dilerim ama gerekli açıklamayı direk yapayım dedim. Tekrar tekrar sormanıza gerek kalmasın diye. Okuyan arkadaşlarıma, abilerime teşekkür ederim.

Eski sistemime yeni ekran kartı taktım, RAM yükselttim ve güç kaynağımı değiştirdim.Tamam biliyorum yeni aldıklarımın eski işlemcim ve anakartım ile tam olarak performans vermeyyeceklerini fakat bu kadarıda biraz fazla diye düşünüyorum. Ayrıca gariplik şu ki en düşük ayarlar ve en yüksek ayarlar arasında 10 FPS civarı farkediyor sadece. Aşağıda sorun yaşadığım oyunları, aldığım FPS'leri yazacağım. Eski sistemimi ve yenisini de yazacağım. Lütfen yarıdım edin. (Torrent indirdiklerimde de aynı problem var, orjinal olanlarında da update veya crack düzeltmedi) Parçalarımın güncel driverları yüklü bir tek BİOS'umun güncel olup olmadığından emin değilim ve bunu nasıl yapıcağımı bilmiyorum. Bu yüzden yeni aldığım RAM'lerin MHZ'lerini de ayarlayamadım. Monitörüm de eskisini kullanıyorum. 2ms tepkime süresi vardı ve bir sorunu yoktu. Ben de onunla devam etmeye karar verdim. 1366x768
ESKİ SİSTEMİM:
CPU:AMD II X2 220 2.8GHZ
GPU:NVİDİA GT210 1GB 64 BİT
RAM: 2GB 1333 MHZ CL9
MoB: FOXCONN A6GMV
YENİ SİSTEMİM:
CPU:AMD II X2 220 2.8GHZ

GPU:ASUS DİRECT CUII OC R9 270 2GB 256 BİT
RAM: GSKİLL RİPJAWSX 8 GB 1866 MHZ(anakartımın 1333 MHZ desteklediğini biliyorum fakat ileriye dönük olarak aldım. Sonradan anakartımı değiştiririm ve yanına bir 8 daha takarım. BİOS'tan da 1333 MHZ'ye bunları ayarlarım diye düşündüm fakat ayarlayamadım ki yapmama da gerek kalmadı. CPU-Z'den baktığımda oto ayarlanmışlar diye tahmin ediyorum.
MoB: FOXCONN A6GMV
PSU Xigmatek Tauro 600w
Öncelikle şunuda belirtmek istiyorum en düşük ayarlar olarak bahsettiğim kapatabildiğim her şeyi kapattığım low'a alabildiğim her şeyi lowa indirdiğim değerler. Yani bildiğiniz oyunun alabileceği en kötü görüntüyü alması çözünürlüğü ise 1280x720 en yüksek ise tahmin edebilceğiniz gibi her şey açık buna vsync dahil değil. 1366x768 çözünürlükte ki monitörümün en yüksek desteği yani oyunun alabileceği en iyi görüntü ayarları hep benchmarkımda da vsync kapalı bölümler arası FPS farkı olabileceğinden dolayı ultra ayarlardada low ayarlarda da aynı bölümü tekrar oynadım ve o sonuçları size aktarıyorum.
Oyunların FPS değerlerine gelecek olursak.
Watch dogs (özellikle takılmalar en çok bunda yaşanıyo min: 0 dan da anlaşılabileceği gibi)
Low settings : Avg: 17.964 - Min: 0 - Max: 31
Ultra :Avg: 14.404 - Min: 0 - Max: 29
NFS the Run
Low:Avg: 28.318 - Min: 26 - Max: 30
Ultra:Avg: 25.597 - Min: 19 - Max: 31
FarCry 3
Low:Avg: 34.237 - Min: 26 - Max: 40
Ultra: Avg: 27.980- Min: 22 - Max: 32
Battlefield3 (sanki bu normal gibi bilmiyorum ama diğerleri gerçekten düşük değil mi?)
Low:Avg: 48.392 - Min: 28 - Max: 56
Ultra:Avg: 38.110 - Min: 12 - Max: 65
Tekrardan teşkkür ediyorum bu kadar uzun yazdım okuyanlara çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz çok zayıf. Darboğaz yapar o işlemci R9 270'e. Biz Athlon 250 ve 240 kullanıyoruz. GTX 650'ye bile darboğaz yapıyor o işlemci ve siz Athlon 220 ile R9 270 kullanmaya çalışıyorsunuz.

Çok teşekkür ederim.Zaten sırada onları değiştirmek vardı.Değiştirene kadar darboğaz biçimde kullansam sorun yaratırmı ekran kartıma.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı