R9 270X 256 Bit ve GTX 7850 Ti 128 Bit arasındaki fark

alper54

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Gpu ile belleklerinin arasındaki kanal genişliği anlamına geliyor bit. Her zaman yüksek bit iyidir ama tek kriter değildir yani biti yüksek diye alınmaz içindeki gpu kalitesi, hızı falan dikkate alınır.

R9 270x GTX 750 Ti den daha iyi performans verir.
Bit olarak da 256 bit 128 bitin vereceği performansın 1 kat fazlasını verir.
1 Kat fazlası diye bir şey yok örneğin; 256 bit ddr3 ile 128 bit ddr5 aynı şeyler mi?

1 kat fazlası diye bir şey var.
Mesajımda sadece şöyle yazdım:
Bit olarak da 256 bit 128 bitin vereceği performansın 1 kat fazlasını verir.
Aynen yazdığım gibi 256 bit 128 bitin vereceği performansın 1 kat fazlasını verir.
Mesajımın içine ddr3 ve ddr5 katmadım sadece bitleri karşılaştırarak söyledim.:)

GTX660 ti 192 bit diğer taraftan HD7850 256 bit ama GTX660 ti daha performanslı.

Tamam GTX 660 HD 7850 den performanslı olabilir çünkü GPU'su güçlüdür.
Ben aksi bir şey söylemedim ki zaten.
Sadece 256 bit 192 bitten daha performanslıdır ben sadece bit olayını açıkladım.
Tekrar söylüyorum sadece bitleri katarak karşılaştırmayı söyledim içlerine ekran kartı ve ddr'ı katmadım.

Kart seviyesi yükseldikçe bit ve ram artar ihtiyaçtan dolayı. Ama sadece bunlara bakarak fikir edinmek yanlış olur çünkü başka etkenlerde var. Bit veriyollarını internetten araştırabilirsin kaynak çok.
Kağıt üstünde yazan değerlerden çok oyunlardaki performanslarını gösteren incelemelere bakmanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı