R9 270X CS:GO performansını nasıl artırabilirim?

Berk Sayar

Hectopat
Merhabalar, benim mevcut sistemim.

Intel i3-9100F (stok fan ile kullanmaktayım)
R9 270X Sapphire toxic OC Edition 2 GB 256 Bit.
Kingston 8 GB 2666 MHz CL19 RAM.
HP 250 GB SSD.
1TB Seagate HDD.
MSI H310M -Pro VH DDR4 anakart.
Thermaltake 550Watt Litepower.
Kasam eski ofis kasası aopen kasa. Hava akışı berbat.
Ben bu sistem ile ekran kartım ve işlemcimi değiştirmeden. FPS oranımı RAM yükselterek veya kasa hava akışını değişerek yükseltebilir miyim?
CS:GO FPS değerleri: 250-280 Low ayarlar 1440P.

Merhabalar, benim mevcut sistemim.

Intel i3-9100F (stok fan ile kullanmaktayım)
R9 270X Sapphire toxic OC Edition 2 GB 256 Bit.
Kingston 8 GB 2666 MHz CL19 RAM.
HP 250 GB SSD.
1TB Seagate HDD.
MSI H310M -Pro VH DDR4 anakart.
Thermaltake 550Watt Litepower.
Kasam eski ofis kasası aopen kasa. Hava akışı berbat.
Ben bu sistem ile ekran kartım ve işlemcimi değiştirmeden. FPS oranımı RAM yükselterek veya kasa hava akışını değişerek yükseltebilir miyim?
CS:GO FPS değerleri: 250-280 Low ayarlar 1440P.

244 Hz monitörün mü var? Yoksa boşa uğraşma.

CS:GO işlemci bazlı bir oyun. Ekran kartını yükseltsen de verim alamazsın. İşlemcini yükseltmen gerekecek. Senin işlemcin de yüksek fps verecek bir işlemci değil.

244 Hz monitörün mü var? Yoksa boşa uğraşma.

CS:GO oyuncuları FPS konusunda takıntılıdır. Bunu demen onlar için (ben de dahil) hakaretten farksızdır. Monitörün Hertz'i ne olursa olsun en yüksek FPS değerini görmek istiyoruz. Benim bilgisayarım en yüksek ayarlarda 60 FPS üstü açmasına rağmen 1024X768 ayarlarda en Low'da oynuyorum. Ayrıca konsol komutlarıyla da bir sürü görsel efekti kapatıyorum.

Anladım islemcimi degistirme sansim yok yeni aldim ram 16 etki edermi peki ufakta olsa fpse diger oyunlardada
Oyun 5-6 gb rame ihtiyaç duyuyor. Bi etkisi olmayacak. Daha fazla fps istiyorsan profesyonel oyuncular gibi daha düşük bir çözünürlükte oynamanı tavsiye ediyorum. Hem görüntü daha geniş olacağı için rakibini vurman daha da kolaylaşacak. Aldığın fps değeri de çözünürlüğün düştüğü için daha yüksek olacak. 1280x960 çözünürlükte oynamanı tavsiye ederim. Alışınca tam çözünürlükten daha kolay oluyor.

Geri
Yukarı