R9 270X Yüksek Sıcaklık ve Fan Kontrolü Nasıl Olmalı?

Erhan K.

Hectopat
Daha fazla  
Ekran Kartım Sapphire Dual-X R9 270X AMD Radeon 2 GB 256 Bit.
Yaklaşık 3 ay önce 4 yılın verdiği sıcaklık ile GPU lehimi koptu lehimini yenilettirdim, yenilettirdikten sonra oyuna girmeden önce fan hızını %40-%60 ila yapıyordum.

Son 1 haftadır dediklerimin dışına çıkıp kontrolünü kendisi sağlıyor durduk yerde ani hızlanmalar ani hız düşüşleri yapıyor. ''Manuel fan denetimini etkinleştir'' tikine bastıgım zaman atıyor. Bu problemden sonrada bugün resimde göründüğü gibi hiçbir uygulama hiçbirşey açık değilken Aktivite %98 Sıcaklık 79 Fan hızı %48 oldu.

Yeni AMD sürümünü indirdim olmadı tekrardan eski sürümünü indirdim olmadı bir türlü kurtulamıyorum bu problemden.
Bu problemi nasıl çözebilirim? Yakında SSD alacağım formattan sonra düzelir mi ki acaba?
capture-20181206-205508.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Kartım Sapphire Dual-X R9 270X AMD Radeon 2 GB 256 Bit.
Yaklaşık 3 ay önce 4 yılın verdiği sıcaklık ile GPU lehimi koptu lehimini yenilettirdim, yenilettirdikten sonra oyuna girmeden önce fan hızını %40-%60 ila yapıyordum.

Son 1 haftadır dediklerimin dışına çıkıp kontrolünü kendisi sağlıyor durduk yerde ani hızlanmalar ani hız düşüşleri yapıyor. ''Manuel fan denetimini etkinleştir'' tikine bastıgım zaman atıyor. Bu problemden sonrada bugün resimde göründüğü gibi hiçbir uygulama hiçbirşey açık değilken Aktivite %98 Sıcaklık 79 Fan hızı %48 oldu.

Yeni AMD sürümünü indirdim olmadı tekrardan eski sürümünü indirdim olmadı bir türlü kurtulamıyorum bu problemden.
Bu problemi nasıl çözebilirim? Yakında SSD alacağım formattan sonra düzelir mi ki acaba?Eki Görüntüle 349571
Fan ayarlarını birde MSI Afterburner ile yapmayı deneyiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı