R9 280X için 400W PSU yeterli olur mu?

EmirhanSalmanTR

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, altta yazdığım şekilde sistemim var. R9 280X aldım ancak yeterli olur mu bilmiyorum. Kutusunda gereksinim olarak 500W güç kaynağı istediği yazıyor ancak gereksinim mi yoksa önerilen güç mü onu merak ediyorum. Ayrıca şu an kullandığım PSU'da 1 adet 6 GPU pin var bu ekran kartı ise 6+6 pin istiyor. Size 2 sorum var bu PSU yeterli olur mu? Ve bu pin girişlerini sağlamadığı için altta verdiğim linteki gibi bir adaptör alsam, kullansam ne gibi sorunlarla karşılaşırım? Bu şekil kullananlar varsa deneyimlerinizi benimle paylaşabilir misiniz? Şu an yeni PSU alacak güçte değilim, öğrenciyim okula gittiğimden çalışmıyorum :/

i5 3470 işlemci, 8 GB RAM, Cooler Master 400W (RS-400-PSAP-J3 modeli) PSU.

Bahsettiğim adaptör: https://www.hepsiburada.com/aogo-pc...n-8-pin-gpu-power-guc-kablosu-pm-HB0000196OB4

Şöyle ki o işlemci ve ekran kartı yük altında, toplam 380-390 arasında güç tüketimi yapacaktır. Depolama alanlarını da işin içine katınca 500W daha bir güven verirdi açıkçası.

Şöyle ki o işlemci ve ekran kartı yük altında, toplam 380-390 arasında güç tüketimi yapacaktır. Depolama alanlarını da işin içine katınca 500W daha bir güven verirdi açıkçası.
sizce normal şekilde çalışır mı şu adaptörü alsam?

bakar mısın usta

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı