R9 285 için farklı GPU sürücüsü yüklenebilir mi?

BuRaKBoSs

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. R9 285 ekran kartımın sürücüsü en son haziran ayında güncelleme almış ve bu tarihten sonra AMD yeni sürücü desteği vermeyeceğini belirtmiş.

Ben başka güncel kartların sürücülerini yükleyerek kullansam bir sorun ile karşılaşır mıyım?

Merhaba. R9 285 ekran kartımın sürücüsü en son haziran ayında güncelleme almış ve bu tarihten sonra AMD yeni sürücü desteği vermeyeceğini belirtmiş.

Ben başka güncel kartların sürücülerini yükleyerek kullansam bir sorun ile karşılaşır mıyım?

Olmaz AMD'nin sürücüsünü kullanmalısın.

Sürücü çalışmayabilir büyük ihtimalle. Ekran kartınızın kendi sürücüsünü kullanmanızı tavsiye ederim. Desteğinin bitmesi hiç bir zaman kullanamayacağınız anlamına gelmez.

Yükleyemezsin bile, çünkü senin ekran kartın için değil. LGA soket yapısına sahip bir anakarta Ryzen serisi bir işlemci takamaman gibi.

Anladım, aynı yazılımın güncel sürücüsü olduğu için kurulabilir gibi düşündüm, yanıtlarınız için teşekkürler.
Windows 11'e geçtiğim zaman Windows 10'da ki sürücüyü kullanmaya devam edebilir miyim?

@raknhocam @403052 @Farukjaja @eyre

Son düzenleme:
Anladım, aynı yazılımın güncel sürücüsü olduğu için kurulabilir gibi düşündüm, yanıtlarınız için teşekkürler.
Windows 11'e geçtiğim zaman Windows 10'da ki sürücüyü kullanmaya devam edebilir miyim?

@raknhocam @403052 @Farukjaja @eyre
Ben 11'e geçtiğim zaman NVIDIA ekran kartımın sürücüleri sorunsuz çalışıyordu, sizde de benzer bir durum olacağını tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı