R9 285 Strix Video İzlerken 60 Derece Normal mi?

Slevinus

Hectopat
Daha fazla  
Ben Asus Strix R9 285 kullanıyorum. Şimdi kartın Strix fanlarının 0 dB özelliği var ve 65 dereceden önce fanları çalıştırmıyor. Buraya kadar her şey tamam. Ama ekran kartı video izlerken 60 derece sıcaklıkta çalışıyor. Stabilde ise 45-50 derece arası ve ara ara 55'e çıkıyor. Şimdi fanlar çalışmadığı için bu normal ama stabil durum için yüksek mi sizce?

Cevaplarınız için sağolun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmaz, yük altındaki değerler daha önemli bir unsur.
Bu gün bir kaç test yaptım. Black Flag ve Metro 2033 Redux'da 73 dereceyi geçmedi. Ama yine de video izlerken 60 derecede çalışan ekran kartı sıcaklığının normal olmadığını düşünüyorum. Yanılıyor muyum? Stabilde de 43-50 derece.

Sağolun arkadaşlar. Bu aslında bir ay içindeki 2. r9 285 ekran kartım. 1 ay önce almıştım ama nedensiz yük altında aniden 105 dereceye çıkıp fanları %100'de çalıştırmaya başlıyordu. Vatandan iade aldım ve risk alıp bir tane daha aldım ve değerler böyle. Eğer normal diyorsanız problem yok. Yakında rx 570 ile de değiştirmeyi düşünüyorum geçici olarak aldım ama fullhd'de fazlasıyla yetiyor.

Oldukça serin.

Video ekran kartına yük bindirir ve buda normal.
Valla bana devamlı 55 derecede çalışması sıcak geldi yani ömrünün sonuna kadar 45-60 derece arasında kullanacağım diye düşünün devamlı. Neyse değiştireceğimden sorun yok yakında. HWmonitor'un sıcaklık sensör göstergelerine ne kadar güvenilebilir acaba?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı