R9 290 ekran kartı %100 kullanıma ulaştığında ekran gidiyor

hamxah5

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıktaki gibi bir sorun var. PSU 500w 80+, ekran kartım ise R9 290. Acaba besleyemediği için mi böyle yoksa kart mı bozuldu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, başlıktaki gibi bir sorun var. PSU 500w 80+, ekran kartım ise R9 290. Acaba besleyemediği için mi böyle yoksa kart mı bozuldu?
O kart PSU'nun yarısından fazlasını kullanıyor full yükteyken. Onu geçtim ısıdan bile kapanıyor olabilir. Sana tavsiyem o kartı bozmadan satıp daha az güç çeken bir kart alıp kullanman.

Fx8350 işelmci ile kullanıyorum

sistemi aldığım kişide ful ayarlar ile soktum 10 dk 67 serçe gördüm max
Valla ben diyorum. Ağır yükte o kart seni üzer. Satıp 100 200 tl ekleyip RX570 vs almak mantıklı olacaktır. Yine de sorun PSU'nun yetişmemesinden kaynaklı gibi. Fakat tam yükte kullanmıyor diyorsun. Ekran kartında bir sorun olma şansı da var. Furmarka sokabilir misin?

Valla ben diyorum. Ağır yükte o kart seni üzer. Satıp 100 200 tl ekleyip RX570 vs almak mantıklı olacaktır. Yine de sorun PSU'nun yetişmemesinden kaynaklı gibi. Fakat tam yükte kullanmıyor diyorsun. Ekran kartında bir sorun olma şansı da var. Furmarka sokabilir misin?
Soktum sorun olmadı occt baktımda CPU ile fazla güç tüketiyor bence psu düşük kaldı

Geri
Yukarı