R9 290 Sapphire TRI-X OC alınır mı?

darkcei

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, bi kaç kasa toplama videonuzu izledim yağ gibi aktı gitti öncelikle güzel işler yapmışınız tebrik eder, 2. Olarakta soruya gelim.

Şimdi 750-800 lira gibi bi para ayırmıştım ekran kartı almak için şu an msı 6870 1gb lık dandik bi ekran kartım var. Zar zor bişeyleri açıyorum 3 sene önce almıştım. (yinede götürdü mediumda hakkını yemim.)

İlk olarak fiyat performans olarak sizinde incelediğiniz msı r9 280x modeline baktım özel fan tasarımlı falan filan. Msı bide sempatik geldi 3 seneden sonra, herneyse bu kart şu an temin edilemiyor.

Bende dedim bi 150-200 daha eklim bi r9 290 alim, baktım en ucuzu sapphire r9 290 trı-x oc, test sonuçlarıdır odur budur derken bu paraya alınabilcek en iyi kart deniyor. 900 liraya kadar bulmak mümkün çeşitli online mağazalarda.

Şimdi asıl sorum şu, bu kart 512bit 4gb, sizin videolardaki önemli olan bit ve gb değil mimari olayını dikkatlice dinledim, diyorum ki 900-1000 tl arası beni en az 3 sene götürebilecek (ultra açmasına lüzum yok highda bana kafidir yeni gelicek oyunlar için.) Şu ankileri tabiki bi ultrada oynamak isterim. 6870 den sonra böyle bi kart önerebilir misiniz? İşlemcim i7 2600k (idare ediyor, idarede eder deniyor), anakartım biraz eskidi tabi. 3 sene olmuş alalı kendisi şu olur: Motherboards - P8Z68-V LE - ASUS

Bunuda zamanında almıştım bi 3 sene götürsün diye. 1-2 bios update diye servise gitti geldi (pcnin açılmadığı olmuştu) onun dışında pek bi sorun çıkarmadı.

8gb ram klasik, 1000 wat power var. Kasada sağlam baya atx. Şimdi size kalırsa anakartı da aynı zamanda değiştirmem gerekir mi? Yok biraz daha idare eder diyorsanız da bana 1000 liraya kadar f/p ürünü bir kart önerebilir misiniz?benim aklım r9 290'a fena şekilde yatmış durumda. Bu arada 300 serisi çıkacak deniyo onuda beklemenin bi mantığı var mı? (gta5 için upgrade yapıyorum ne yalan söylim nisan 14 gibi bi tane kart takmam şart.)

TLDR : R9 290 Sapphire TRI-X OC alınır mı, yoksa biraz daha beklenir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
R9 290 yerine biraz daha koyup GTX 970 alın, uzun vadede zaten ödediğiniz farkı elektrik faturasında fazlasıyla alacaksınız.

R9 300 için fikrim bekleye bekleye nereye kadar? Her gün yeni bir şeyler çıkıyor. Bunlara yetişmek imkansız. Yarın öbür gün R9 300 eskimeden R9 400 serisi çıkmış olacak vs vs...

Her oyunu ultra açma takıntın yoksa ve fazlada para vermek istemiyorsan r9 290 alabilirsin, gtx970 tavsiye etmem, ben aldım 3,5 gb olayından sonra iade için gönderdim şuanda teknik serviste...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı