R9 290 tri-X vs gtx 770

• Konuyu başlatan Gny
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B
Kesinlikle R9 290 Tri-X. Hem GTX 770'e göre daha performanslı hemde şu an internete özel güzel bir fiyat biçilmiş.

Bence GTX 770. Öncelikle Amd' ye göre güç tüketimin az olur.
Performan konusuna gelince Aynı sayılırlar birinin bit sayısı fazla hızı düşük diğerinin hızı yüksek biti az sana lazım olan hız. O kadar biti kullanmazsın :) Bi seferde 20 tane oyun acıyorum diyorsan bilemiyorum. Çekirde hızı ve Bellek hızına baktığında daha üstün olduğunu göreceksin. Ayrıca oyunlar ile aran iyi ise GTX kartlarda Physx Özelligi ile oyunları daha kaliteli oynayabilirsin.

R9 290 GTX 780'le yarışan bir kart. GTX 770 muhatabı bile olamaz.
Bir üst ekran kartı diğerinden iyi performansda olacak diye bir kural yok.
Örnek vereyim sana hatta.
A Ekran kartı X hızında ve Y Elektirik tüketmi harcıyor.
B Ekran kartı (yeni çıkan) Yine X hızında aynı performansta Ama güç tüketimi düşük ne oldu ? Digerinden üst seviyede oldu. Şimdi sen gelip bana ezbere söz söylüyorsun. Bense Hızlarını özelliklerini inceliyerek.
Ben iki ekran kartı arasındaki gözlemimi belirtiyorum.

Ayrıca senin dediğin testler ekran kartını zorlayarak bu arkadaşımız 500 bit hiçbir zaman kullanmıyacak. Eğer iki kartada aşırı şekilde yüklenicekse tabiki Amd derim ama Az bit ile işem yapcak ve az bitte GTX daha iyi iki ekran kartı arasında.

Marka, Performans ve özellik bakmak gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir üst ekran kartı diğerinden iyi performansda olacak diye bir kural yok.
Örnek vereyim sana hatta.
A Ekran kartı X hızında ve Y Elektirik tüketmi harcıyor.
B Ekran kartı (yeni çıkan) Yine X hızında aynı performansta Ama güç tüketimi düşük ne oldu ? Digerinden üst seviyede oldu. Şimdi sen gelip bana ezbere söz söylüyorsun. Bense Hızlarını özelliklerini inceliyerek.
Ben iki ekran kartı arasındaki gözlemimi belirtiyorum.

Ayrıca senin dediğin testler ekran kartını zorlayarak bu arkadaşımız 500 bit hiçbir zaman kullanmıyacak. Eğer iki kartada aşırı şekilde yüklenicekse tabiki Amd derim ama Az bit ile işem yapcak ve az bitte GTX daha iyi iki ekran kartı arasında.

Marka, Performans ve özellik bakmak gerekir.
İlk örnekte ne demek istediğini anlamadım. Sonuçta R9 290 daha güncel bir kart. Sadece harcadığı elektriğe bakarak ekran kartı alınmaz. Kaldı ki çekirdek ve hafıza hızlarına bakılarak ekran kartı alınsaydı herkes Quadro veya Firepro serisi kartlar alırdı. Oyun testlerine bakarsan R9 290'ın çok rahat bir şekilde GTX 770'i geçtiğini görürdün. Nvidia'da Physx varsa AMD'de de Mantle var.

İlk örnekte ne demek istediğini anlamadım. Sonuçta R9 290 daha güncel bir kart. Sadece harcadığı elektriğe bakarak ekran kartı alınmaz. Kaldı ki çekirdek ve hafıza hızlarına bakılarak ekran kartı alınsaydı herkes Quadro veya Firepro serisi kartlar alırdı. Oyun testlerine bakarsan R9 290'ın çok rahat bir şekilde GTX 770'i geçtiğini görürdün. Nvidia'da Physx varsa AMD'de de Mantle var.
Daha sonra çıkan bir kart. İki kartıda kullanmış biri olarak söylüyorum R9 290'a geçtikten sonra performans fark edebiliyor ama Nvidia teknolojisini arıyorsun. Seçim senin bence R9 290 almalısınız.

GTX 770 nasıl R9 290 ile yarışıyor bunun izahı yok 770'in rakib R9 280X'tir R9 290 çok daha performanslı ve daha iyi karttır elektrik tüketimine bakarak kart alınmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı