R9 295X2 İçin Kaç Watt PSU Gerekir?

850 den asagi almanizi onermem nede olsa cift gpu lu bir kart.Ayrica alacaginiz psu hep ayni verimlilikte calismayacak.750 watt almanizi onermem cunku testlerde 700 watt a kadar cikabiliyor kullandigi guc.

750 w falan demişsiniz saçmalamayın arkadaşlar. 780 Ti bile 750w'da bilgisayarı kapatıyor neyin kafası bu, en az 1000W şart, daha yükseği daha iyi olur bütçene göre.

Ben R9 295X2 için Seasonic X Serisi 1050W aldım her ihtimale karşı. (Keşke 1200'lük mü alsaydım diye geçiyor içimden bazen.) Sistemi Kuralı yeni oldu herhangi bir problem yaşamadım. Sana da öneririm. (Ben de ceza yemem şimdi değil mi ? :D )

Maksimum 50 amper çekiyormuş. 12x50 600 watt yapar. Bu kartı 600 watt çekecek kadar zorlayamazsınız.
Benim sistemimde 2 adet GTX780 direct cu ii oc modeli var, her bir kart için 300 watt çekebileceği yazıyor.
Kasamda 4 adet 14cm ledli fan, 2 adet 20cm ledli fan, işlemci soğutucusunda 2 adet 14cm fan ve bir de güç kaynağının üzerinde 14cm fan var.
İşlemcim amd fx8350, dvd yazıcı ıvır zıvır bir dünya şey var.

Watt ölçer fişler var, benim sistemim en ağır test de 680 watt'ın üzerine çıkmadı.
Oysa ki sadece ekran kartları için 600 watt çekmesi gerekiyordu değil mi?
Değil işte çekmiyor, asla yazılan kadar fazla harcamıyor.

Varsa 700-750 watt güç kaynağı olan getirin deneyelim. Benim ekran kartlarım da o kart kadar güç kullanıyor fabrika verilerine göre.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı