R9 295X2 VS TITAN Z

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar uzun bir Sürenin ardından Titan Z incelemeleri de gelmeye başladı yabancı sitelere. Açıkçası bu gecikmenin sebebini hala anlamadım ben. Ama konumuz bu değil şu anda. (Her ne kadar PSU ve kasa etmenlerinden dolayı kurulumu henüz yapamamış olsamda) Bir R9 295X2 sahibi olarak şunu soruyorum ben:
Bazı yabancı sitelerde R9 295X2 daha iyi gözüküyorken bazılarında ise Titan Z daha iyi gözüküyor. Asıl doğru olan nedir?

Titan Z'yi herkes çok iyi oyun canavarı sanıyor. Titan Z'nin kullanım yeri matematiksel işlemler ve workstation bilgisayarlarda kullanılır. R9 295X2'de artık beni 1080P kesmedi 4K'ya geçecem diyenler için. İkisi farklı dünyaların kartı.

R9 295x2 iki adet R9 290x'den oluşuyor. Titan Z ise iki adet Gtx 780 Ti'dan oluşuyor.
Normalde R9 290x ile Gtx 780 Ti aynı performansı sunuyor fakat AMD daha iyi soğutma ve daha yüksek veriyolu ile oyun konusunda Nvidia'yı geride bırakıyor.

Titan Z'yi herkes çok iyi oyun canavarı sanıyor. Titan Z'nin kullanım yeri matematiksel işlemler ve workstation bilgisayarlarda kullanılır. R9 295X2'de artık beni 1080P kesmedi 4K'ya geçecem diyenler için. İkisi farklı dünyaların kartı.
Ama sonuçta Titan Z, Nvidia'nın GeForce serisine çıkarttığı bir kart. "GeForce=Oyun"dur

Ama sonuçta Titan Z, Nvidia'nın GeForce serisine çıkarttığı bir kart. GeForce=Nvidia'nın oyun için çıkarttığı kart serisi

Sonuç olarak oyun bakımından Amd hem daha ucuz, hem daha iyi bir soğutmaya sahip,hemde daha persormanslı.
Amd'nin tek eksik yanı 80W daha fazla güç tüketmesi fakat bu kartlardan birisini alan bir kullanıcının elektrik faturasını sorun etmeyeceğini umuyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı