Çözüldü R9 380 Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

K.can

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;
Benim sorunum ekran kartımla ilgili. Geçen gün bilgisayarıma Sapphire R9 380 ekran kartı ve Corsair Builder VS650 80+ aldım. Power sıkıntısız çalıştı fakat ekran kartından bilgisayara görüntü gelmiyor(bios ekranı dahil). Bilgisayar açıldığında ekran kartının fanı çalışıyor o konuda sıkıntı yok. Eski ekran kartımı (GTX 650) takınca bilgisayarda sıkıntı yok. Yeni kartımı başka bilgisayara taktık sıkıntısız çalışıyor. Benim tahminim ekran kartının pcı-expres v2.0 ana kartımda çalışma uyumsuzluğu olması yönünde. Sizin görüşleriniz nelerdir?

Anakartım:FOXCONN H-CUPERTINO2-H61-uA TX HP and Compaq Desktop PCs - Motherboard Specifications, H-CUPERTINO2-H61-uA TX (Cupertino2) | HP® Müşteri Desteği
Ekran Kartım: Sapphire R9 380 Dual-X OC 4GB
Eski Kartım: Zotac Gtx 650

Çözüm
Geç döndüğüm için özür dilerim. Sorun anakartın yeterli gücü ekran kartına iletememesiymiş. Yeni anakart ve işlemci alarak sorunumu çözdüm. Bu arada ekran kartında bir sıkıntı yok, sıkıntısız çalışıyor.
Güç kablosunu taktığınızdan emin olun. Pci-express' in v2.0 olması böyle bir sorun yaratmaz. Eğer hala görüntü gelmiyorsa vakit geçirmeden aldığınızı yere götürüp iadesini isteyin.

Geç döndüğüm için özür dilerim. Sorun anakartın yeterli gücü ekran kartına iletememesiymiş. Yeni anakart ve işlemci alarak sorunumu çözdüm. Bu arada ekran kartında bir sıkıntı yok, sıkıntısız çalışıyor.

Çözüm
Konu hortlayacak ama bende de aynı sıkıntı var. Elimde MSI R9 380 4G 256Bit var. Fanları ışıkları çalışıyor, fakat monitöre görüntü gelmiyor. Her türlü girişleri taktım çıkardım, sonuç hiçbir şey değişmiyor. Sistemim:

AMD A8 5600k APU.
ASUS A58M-E anakart.
600W Zalman PSU.

Not: Başka bir sistemde denedim. Denediğim sistemde APU sistemiydi? Aynı şekilde açılmıyordu. Yardımlarınızı bekliyorum.

Aynı sorun bende de var her şeyi denedik bir bilgisayarcı abiyle. PSU değiştirip denedik, kabloları ve bağlantıları değiştirip denedik, farklı bir port denedik yok çalışmadı. En son ekran kartını uzay bi sisteme taktık yine çalışmayınca sorunun ekran kartında olduğuna şüphem kalmadı ama nasıl tamir ettireceğim hiçbir fikrim yok.

Aynı sorun bende de var her şeyi denedik bir bilgisayarcı abiyle. PSU değiştirip denedik, kabloları ve bağlantıları değiştirip denedik, farklı bir port denedik yok çalışmadı. En son ekran kartını uzay bi sisteme taktık yine çalışmayınca sorunun ekran kartında olduğuna şüphem kalmadı ama nasıl tamir ettireceğim hiçbir fikrim yok.
Kardeşim aynı sorun bende oldu 3 gün önce ne yaptın halletin mi? Yoksa ekran kartım çöp fanlarda ilk açılışda dönmüyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı