R9 380 Monitörde Yeşil Şeritlerin Oluşması

Emir Eren

Hectopat
Daha fazla  
Asus Strix R9 380 4GB Ekran kartımla başım bir hayli dertte. Öncelikle sistemim;

i3-6100
G-Skill RipjawsV 4GB 2400Mhz DDR4 RAM
MSI H110-M PRO VD Anakart
Sandisk Ultra 120 GB SSD
XİGMATEK 600w +80 PSU
Windows 10 Pro 64 Bit

Sorunum ise şu; Ekran kartını normal bir şekilde bilgisayara bağlayıp çalıştırdığımda monitörde yeşil yeşil şeritler meydana geliyor ve Windows'um hata veriyor fakat ekran kartını uç kısmından kaldırıp bağlamak suretiyle sabitlediğimde görüntü normale dönüyor ama yine de ekran kartı tam performans sağlamıyor oyunlarda low ayarlarda bile 50 FPS'i geçmiyor ve kasıyor. Arkadaşımın aynı özelliklerde (aynı anakart ve işlemci kullandığı) sisteminde denediğimde de aynı sorunu yaşadım arkadaşımın ekran kartını (1050Ti) benim sistemimde denediğimde bir sorun olmadı yani ekran kartında böyle garip bir sorunla karşı karşıyayım. Bunu sorunun çözümü için ne yapılabilir yeni ekran kartı alacak maddi durumum yok şu an. Yardımlarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı