R9 380 Oyunlarda Düşük Performans

UmutcanDnz1

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi 1 hafta öncesine kadar 144Hz monitörde yüksek ayarlarda 100-130 FPS alıyorken şu an 45-60 FPS alıyorum. Ayarları düşürünce 65-80. Neden acaba? Yardımlarınızı bekliyorum çok sinir bozucu, akıcı oynayamıyorum.
PC özellikleri:
  • 8 GB RAM
  • MSI AMD R9 380 ekran kartı
  • i5 4460 işlemci
  • H81M-P33 anakart
  • 500 GB HDD
Tüm driverlar güncel.

Öncelikle özür dileyerek başlayayim hata yapmışım ondan dolayı konu sahibi olan hesabım ile cevap yazamıyorum.
MSI Afterburner kullanarak oyun içi değerleri gönderin.
Değerler bunlar hocam, rainbowda test ettim.

290092-36725191a1eed7c755e32eb3a08a18ad.jpg

Hangi oyunlarda sorun yaşıyorsun ve ısı değerleri nasıl ?
Hocam fps tarzı oyunların çoğunda oluyor bu durum. Hepsinde değil tabi. Örnek olarak rainbowda çokca yaşamaya başladım.

Dosya Ekleri

• 11.png
    11.png
    127,8 KB · Görüntüleme: 63
Sıcaklık yüksek bu yüzden performans düşüklüğü yaşıyorsunuz. %96 fan hızında 88 derece olması ilginç. Kasa hava akışı nasıl ? Ya da fanlarda sorun olması muhtemel.

Sıcaklık yüksek bu yüzden performans düşüklüğü yaşıyorsunuz. %96 fan hızında 88 derece olması ilginç. Kasa hava akışı nasıl ? Ya da fanlarda sorun olması muhtemel.
Yani hava akışı aslında 88 derecelik bir hava akışı değil ama inanın bilmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada şunu da söylemeliyim afterburner yükleyip yeniden başlattığımda akıcı oynamaya başladım diyebilirim ama fps aynı.

Sıcaklık 99 dereceye de çıkıyor.

Son düzenleme:
Yani hava akışı aslında 88 derecelik bir hava akışı değil ama inanın bilmiyorum.

Bu arada şunu da söylemeliyim afterburner yükleyip yeniden başlattığımda akıcı oynamaya başladım diyebilirim ama fps aynı.

Sıcaklık 99 dereceye de çıkıyor.
Bu şekilde kullanmayın karta zarar verebilirsiniz. Sürücüleri kaldırıp tekrar en güncel olanı kurun. Donanım arızası gibi görünüyor o fan ayarında bu sıcaklıklar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı